updated 12:00 AM CEST, Wrz 28, 2016

Komórką za bilet w Trójmieście

Komórką za bilet w Trójmieście www.sxc.hu
Kolej na wybrzeżu podjęła współpracę uniwersalnym systemem płatności przez komórkę. Pasażerowie będą mogli kupować telefonem bilety dowolnej relacji na odcinku Gdańsk Główny - Słupsk.
PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. uruchamia sprzedaż biletów za pomocą SkyCash - uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Od 1 lutego bilet będzie można kupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności stania w kolejce do kasy czy szukania automatu z biletami. Z rozwiązania, które wprowadza SKM korzystają już Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie. Bilet w komórce to ogromne ułatwienie dla wszystkich korzystających z najtańszej i najpopularniejszej formy podróżowania w regionie. SKM przewozi rocznie ok. 40 mln pasażerów. Wśród nich znajdują się zarówno mieszkańcy nadmorskich miejscowości, jak i rzesze turystów z Polski i zagranicy. Dzięki SkyCash będzie można kupować bilety ofert specjalnych oraz relacyjne, które obowiązują pomiędzy dowolnie wybranymi stacjami na trasie Gdańsk Główny - Słupsk. Żeby dokonać zakupu, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, wybrać bilet z zaprezentowanej oferty, a następnie określić jego relację. Usługa umożliwia korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek. - Cieszy nas możliwość udostępnienia pasażerom SKM sprawdzonego systemu, który pozwala zaoszczędzić czas i zwiększa dostępność biletów – skomentował Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. - Rozwiązanie docenią z pewnością turyści, którzy nie będą musieli już szukać kasy biletowej czy miejsca, w którym można rozmienić pieniądze - dodaje Mazurkiewicz.
Aby zainstalować w komórce aplikację SkyCash, należy pobrać program wpisując w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Konto SkyCash można zasilić na wiele sposobów, m.in. bezpośrednio z podłączonej do systemu karty Visa lub MasterCard. Podczas kontroli wystarczy okazać bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola biletów”.