Orlen Warsaw Marathon

Szczegóły Warsaw Orlen Marathon

  • Orlen Warsaw Marathon
    Orlen Warsaw Marathon Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Na czas imprezy częściowo…
    Napisano piątek, 21 kwiecień 2017 07:58 Czytaj dalej... Czytany 45 razy

Krótki film z Emiratów

  • Napisane przez Cezary Rudziński
  • Dział: Azja
Wyróżniony Krótki film z Emiratów

Do działającego już od 26. lat Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” należy kilka małżeństw, jest też jedna podwójna rodzina: rodzice, córka i zięć, a także tandem – autor tej informacji, od 68. lat publikujący i fotografujący m.in. na tematy turystyki i wypoczynku oraz jego wnuczka Ania, aktualnie studentka i instruktorka harcerska – podharcmistrzyni w czwartym już pokoleniu.


Ania wyruszyła w świat z dziadkiem po raz pierwszy gdy skończyła 10 lat. Od tego czasu podróżują wspólnie po świecie na ile pozwalają im (a zwłaszcza jej) na to czas i finanse. Razem byli już w paru krajach na 3 kontynentach.


Podczas tych wyjazdów wnuczka była po raz pierwszy w życiu nad dwoma morzami i oceanem, latała samolotami, płynęła wielkim statkiem, mniejszym odbyła parodniowy rejs po Nilu, była w zamkach, pałacach, muzeach, klasztorach i świątyniach kilku religii. Z zapałem fotografuje, rysuje i maluje - zgodnie z kierunkiem studiów - pisze i publikuje.

Plonem niedawnego wspólnego wyjazdu obojga do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest - zamieszczany na naszych łamach - bogato ilustrowany zdjęciami cykl relacji dziadka i nakręcony przez wnuczkę krótki film:

 

Autorka filmu: Anna Rudzińska. Zdjęcia: Cezary Rudziński.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl