Orlen Warsaw Marathon

Szczegóły Warsaw Orlen Marathon

  • Orlen Warsaw Marathon
    Orlen Warsaw Marathon Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Na czas imprezy częściowo…
    Napisano piątek, 21 kwiecień 2017 07:58 Czytaj dalej... Czytany 45 razy

Hafengeburtstag. Urodziny hamburskiego portu

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Niemcy
Hafengeburtstag. Urodziny hamburskiego portu http://www.hafengeburtstag24.de

Do hamburskiego portu w 2017 roku na jego urodziny - Hafengeburtstag - od 5 do 7 maja zawinie ponad 300 statków różnych typów. Organizatorzy spodziewają się nawet miliona odwiedzających. Hamburg –  znak zodiaku - byk, wiek - 828 lat – port hanzeatyckiego miasta, ważny dla Niemiec oraz jeden z największych na świecie portów kontenerowych, służy jako most łączący Niemcy i Europę z globalnymi rynkami. Rokrocznie około 7 maja odbywa się tutaj trzydniowe największe święto portowe świata. Właśnie tego dnia w 1189 roku cesarz Fryderyk Barbarossa potwierdził zniesienie ceł dla statków płynących Łabą do Morza Północnego.

Podczas tego święta dostępnych na wodzie i na lądzie będzie więcej niż 200 morskich, kulturalnych oraz kulinarnych eventów. Wszystkie występy na żywo na mobilnych scenach koncertowych oraz spektakularny pokaz fajerwerków AIDA w sobotnią noc będą całkowicie za darmo. Obszar festiwalowy - „Portowa mila” (Hafenmeile) rozciągnie się od stacji U-Bahn Baumwall aż do Landungsbrücken (S/U-Bahn) i będzie otwarty od 10 rano do północy (w niedzielę do 21).

W tym roku smacznym i pouczającym dodatkiem będzie ”NANTES Frankreich Festival” – święto nantejskiej kuchni i kultury, odbywający się na Kehrwiederspitze, blisko nowej Elbphilharmonie.
Klasyką Urodzin Portu będą parady statków w piątek 5 maja 2017 oraz w niedzielę 7 maja ok. 17 oraz tradycyjny „Balet Holowników” w sobotę 6 maja 2017.

Więcej na: http://www.hamburg-travel.com/experience/events/festivals-markets/hamburg-port-anniversary/ oraz http://www.hamburg.de/hafengeburtstag/

.

 

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl