Orlen Warsaw Marathon

Szczegóły Warsaw Orlen Marathon

  • Orlen Warsaw Marathon
    Orlen Warsaw Marathon Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Na czas imprezy częściowo…
    Napisano piątek, 21 kwiecień 2017 07:58 Czytaj dalej... Czytany 45 razy

Wiosna w Królestwie Ogrodów Dessau-Wörlitz

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Niemcy
Jezioro Wörlitz i kościół św. Piotra https://pl.wikipedia.org Jezioro Wörlitz i kościół św. Piotra

Wiosna w Królestwie Ogrodów Dessau-Wörlitz to 142 kilometry kwadratowe nadrzecznych terenów pośrodku dzisiejszego Rezerwatu Biosfery Środkowej Łaby. Już Goethe wpadł w zachwyt na widok tak pięknego miejsca, gdy w 1778 roku przebywał w okolicy Dessau i Wörlitz. Założone przez księcia Leopolda III, Królestwo Ogrodów mieści 6 pałaców, 7 historycznych parków i ogrodów w stylu angielskim – z kościołami i ruinami. Jest to swoisty mariaż sztuk, odzwierciedlający filozoficzne pryncypia Oświecenia.

Rozmaite style architektoniczne – od baroku do klasycyzmu – oraz piękny krajobraz łąk poprzecinanych leniwie wijącymi się strumykami można łatwo odkrywać zarówno piechotą, jak i rowerem, dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci ścieżek. Dostępne są również wycieczki łodziami oraz promami. Największą atrakcją Królestwa Ogrodów jest Park Wörlitz z Domem Gotyckim (Gotisches Haus).

6 maja w Królestwie Ogrodów Dessau-Wörlitz odbędzie się koncert otwierający sezon letni 2017, z kolei 21 maja rozpoczyna Międzynarodowy Dzień Muzeów, a 4 czerwca Światowy Dzień Ziemi UNESCO. Istnieje możliwość zatrzymania się w jednym z wakacyjnych domków (min. 2 noce).

Więcej na: http://www.gartenreich.com/en/index.html; noclegi: http://www.gartenreich.com/en/visit/holidayhomes/stayingatgardenkingdom/stayingatgardenkingdom.html
; wydarzenia: http://www.bauhaus-dessau.de/en/index.html oraz http://www.saxony-anhalt-tourism.eu.

Więcej w tej kategorii: « Hokejowe Mistrzostwa Świata 2017

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl