updated 7:40 AM CEST, May 2, 2017

Spotkanie historyczno-muzyczne „Wiwat maj, trzeci maj!”

Na spotkanie historyczno-muzyczne „Wiwat maj, trzeci maj!” z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód i Fundacja Polonia Union do Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w czwartek 27 kwietnia o godzinie 17.

Święto Niemego Kina w Iluzjonie

Podczas 14. edycji Święta Niemego Kina w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej w dniach 20–23 kwietnia 2017 na widzów czekają wyjątkowe filmy z towarzyszeniem muzyki na żywo. Festiwal otworzy film „Laila” (1929), zrealizowany w Norwegii przez George’a Schnéevoigta. Muzykę na żywo do filmu wykona Günter A. Buchwald. Artystę, wraz z towarzyszącą mu orkiestrą, będzie można jeszcze usłyszeć podczas pokazów „Zmęczonej śmierci” (1921) Fritza Langa oraz „Domu przy Trubnej” (1928) Borisa Barneta.

Wielkanoc bez żurku?

Święta Wielkanocne, najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, obchodzone są na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ich punktem kulminacyjnym jest Triduum Paschalne rozpoczynające się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończące w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Poza duchowymi przeżyciami Wielkiego Tygodnia istotne są potrawy, które spożywamy w tych wyjątkowych dniach. Wśród nich nie może zabraknąć żurku lub białego barszczu. Alternatywą mogą być zupy z rzeżuchy, zielonego groszku, brokułów, szpinaku lub sałaty. 

Subskrybuj to źródło RSS

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl