Nagrodzono walkę Zła z Dobrem

Utwór wytypowany na Wiersz Roku ogłaszany jest 21 marca - z okazji Światowego Dnia Poezji. W 2017 roku tytuł ten otrzymał poemat „Corrida”, którego autorem jest Juliusz Erazm Bolek. Wiersz oparty jest na tragicznych losach Barbary Sadowskiej (poetki i działaczki wolnościowej) oraz jej syna Grzegorza Przemyka (poety). Uroczyste ogłoszenie zwycięskiego poematu nastąpi we wtorek 21 marca 2017 roku, w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta w Warszawie o godzinie 16.

POT: Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną śniadanie prasowe w Warszawie zainaugurowało tegoroczną promocję ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia. W spotkaniu z mediami uczestniczyli: minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes POT Marek Olszewski i lider produktu POT Michał Nykowski.

Niebieski Wieloryb: Gra, która zabija

Ofiary gry Niebieski Wieloryb (Blue Whale Challenge) pojawiły się w Rosji, Kazachstanie oraz Kirgistanie. Znana jest też w Polsce. Polega na wykonaniu 50 zadań w 50 dni. Po ich zrealizowaniu młoda osoba ma za zadanie popełnić samobójstwo. W Rosji pojawiła się kampania społeczna, ostrzegająca dzieci przed konsekwencjami wzięcia udziału w tej grze. W kazachskiej telewizji pojawiły się spoty przestrzegające przed braniem w niej udziału. Rosyjskie media ostrzegają przed nią również mieszkańców Polski, Bułgarii i Rumunii.

213 zawodów szkolnictwa zawodowego

Rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego podpisała minister edukacji Anna Zalewska. Dokument określa 213 zawodów szkolnictwa zawodowego, w których kształcenie może być prowadzone od 1 września 2017 r. Zgodnie z reformą edukacji, 1 września 2017 r. w miejsce zasadniczych szkół zawodowych pojawią się szkoły branżowe I stopnia.

Wzrasta liczby przestępstw wobec zwierząt

Z najnowszego raportu MSWiA dotyczącego bezpieczeństwa w Polsce w 2015 r. wynika, że liczba stwierdzonych przestępstw przeciwko zwierzętom rośnie od 2004 r., kiedy to policja stwierdziła ich ponad 990. W 2015 r. stwierdzono już 1859 przestępstw wobec zwierząt, czyli o 23,1 proc. więcej niż w roku 2014 r. Z raportu MSWiA wynika, że w 2015 r. policja wszczęła 2229 postępowań przygotowawczych o przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt, co oznacza wzrost w stosunku do 2014 r. (2214).

Festyn Chipao w Wólce Kosowskiej

W chińskiej restauracji Xing Long w Wólce Kosowskiej odbyła się impreza pod nazwą "Chipao Event." Chipao lub Qipao albo w dialekcie kantońskim cheongsam to najpopularniejszy tradycyjny chiński ubiór kobiecy. Najczęściej jest szyty z jedwabiu i ciasno opina ciało. Pod szyją jest charakterystyczna stójka. Suknia Chipao sięga do kostek, aczkolwiek współcześnie popularna jest również wersja mini.

Subskrybuj to źródło RSS

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C