Orlen Warsaw Marathon

Szczegóły Warsaw Orlen Marathon

  • Orlen Warsaw Marathon
    Orlen Warsaw Marathon Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Na czas imprezy częściowo…
    Napisano piątek, 21 kwiecień 2017 07:58 Czytaj dalej... Czytany 45 razy

Projekt Asia Super Grid

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Nauka

Asian Super Grid to projekt utworzenia sieci przesyłowej energii elektrycznej lub supersieci łączącej Chiny, Koreę Południową, Rosję i Japonię. Energia elektryczna ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, gigantycznej farmy solarnej i wiatrowej, której zadaniem jest wyprodukowanie energii odpowiadającej tysiącu reaktorom atomowym.

Projekt Asian Super Grid został okrzyknięty jednym z najambitniejszych projektów w dziejach ludzkości. Co więcej, tworzą go mocarstwa, które musiały wznieść ponad wszelkie podziały historyczne, aby połączyć siły i zrealizować tą niezwykle ciekawą ideę.

Powołana do życia organizacja Global Energy Interconnection Development and Cooperation Organization (GEIDCO) zrzesza firmy, producentów i uniwersytety z 14. różnych krajów, ale przede wszystkim 4. głównych i najważniejszych graczy odpowiedzialnych za cały projekt: Rosję, Koreę Południową, Japonię oraz Chiny. Projekt zakłada ustawienie farm słoneczno-wiatrowych, w początkowej fazie projektu w Afryce i na pustyni Gobi, a finalnie na całym świecie, które będą dostarczać energię całemu światu. Realizację projektu przewidziano na 2050 rok.

Korea Electric Power Corp. (KEPCO) i SoftBank wkrótce mają przystąpić do budowy superplatformy,  która połączy sieć energetyczną między czterema sąsiadującymi krajami: Koreą Południową, Chinami, Japonią i Mongolią, aby umożliwić im dzielenie się energią. Koszt prac wyliczono na około 6,2 miliardów dolarów. To część projektu Asian Super Grid zaproponowanego przez prezesa SoftBank, Masayoshi Son. Projekt sieci zostanie w przyszłości przedłużony na Rosję i Indie.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl