Orlen Warsaw Marathon

Szczegóły Warsaw Orlen Marathon

  • Orlen Warsaw Marathon
    Orlen Warsaw Marathon Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Na czas imprezy częściowo…
    Napisano piątek, 21 kwiecień 2017 07:58 Czytaj dalej... Czytany 45 razy

Po pościgu zatrzymano podejrzanego o napaść na 35-letnią kobietę

Po pościgu zatrzymano podejrzanego o napaść na 35-letnią kobietę fot. Komenda Stołeczna Policji

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji mińskiej komendy podjęli skuteczny pościg za podejrzanym o napaść na 35-letnią mieszkankę Mińska Mazowieckiego. Podejrzanym okazał się znany pokrzywdzonej 34-letni mińszczanin. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzanym usłyszał już w tej sprawie zarzuty karne. Pierwszy zarzut dotyczył usiłowania popełnienia rozboju, a drugi tzw. „stalkingu” czyli uporczywego nękania 35-latki, przez co podejrzany swoim zachowaniem wzbudzał w niej poczucie zagrożenia i naruszał jej prywatność. Na wniosek mińskiej prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Policjanci z zespołu wywiadowczego odebrali komunikat od oficera dyżurnego o zdarzeniu, które miało miejsce w centrum Mińska Mazowieckiego. Jedną z mieszkanek miał zaczepić znany jej 34-letni mężczyzna, który wcześniej nękał ją i naruszał jej prywatność, a tym razem miał użyć wobec niej przemocy, chcąc prawdopodobnie zabrać jej torebkę. Stanowcza postawa kobiety uniemożliwiła mężczyźnie kradzież jej własności. Podejrzany oddalił się z miejsca opisywanej sytuacji.

Wywiadowcy ruszyli za opisywanym mężczyzną w pościg. Kilkaset metrów od miejsca gdzie doszło do „napaści” zauważyli podejrzanego. Policjanci dogonili go i zatrzymali.

Podejrzanego przewieziono do komendy, gdzie został zbadany alkomatem. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy, wstępnie uprawdopodobnił popełnienie przestępstw przez 34-latka. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia rozboju oraz zarzut tzw. „stalkingu” czyli uporczywego dręczenia i nękania kobiety.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary, za przestępstwa, o których popełnienie został podejrzany, odpowie jako recydywista.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl