Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Na otwartą konferencję „Mieszkaniowe Innowacje" w Centrum Kreatywności Targowa, organizowanej w ramach programu Mieszkania 2030, warszawski Ratusz zaprasza mieszkańców w sobotę 18 marca 2017 w godz. 12.00–18.00. Podczas spotkania uczestnicy będą patrzeć w przyszłość, poszukają pomysłów na to, w jaki sposób zmieni się sposób mieszkania w kolejnych latach.

Katyński Marsz Cieni

X Katyński Marsz Cieni, w związku z 77. rocznicą zbrodni katyńskiej, odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. w godz. 15–18. Uczestnicy marszu wyruszą spod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, aby oddać hołd poległym i pomordowanym braciom na Wschodzie. W dniu Marszu na dziedzińcu Muzeum Katyńskiego zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 10.

Rozmowa o książce "Palus sarmatica"

Na spotkanie poświęcone książce Palus sarmatica – literackiemu przewodnikowi po kulturze i obyczajowości sarmackiej  – w ramach cyklu „Środy w Towarzystwie Literackim”  organizatorzy zapraszają na Wydział Polonistyki UW w środę 22 marca 2017 o godz. 17. Wydarzenie organizuje Muzeum Historii Polski – wydawca tej publikacji oraz warszawski oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Rozmowę o książce Palus sarmatica z jej autorem Krzysztofem Koehlerem poprowadzi historyk literatury dr Jacek Głażewski.

„Pola wyobraźni”, wystawa malarstwa Anny Alicji Trochim

Wystawa malarstwa Anny Alicji Trochim „ Pola wyobraźni” otwarta została 14 marca 2017 w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie. Niezwykłe pejzaże artystki zaprezentowała kurator wystawy Anna Katarzyna Tomkiel Cope. Podczas wernisażu o oprawę muzyczną zadbał pianista Stefan Walczykiewicz. Prace artystki będzie można oglądać w Nowym Świecie Muzyki do 4 kwietnia 2017.

Rekordowe wyniki finansowe PPL

Zysk netto Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” w 2016 r., przed audytem wyniósł około 200 mln zł i był o 42 proc. wyższy niż rok wcześniej. Tak rewelacyjny wynik był możliwy dzięki wzrostom ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie, zwiększeniu powierzchni handlowych Terminala A oraz dyscyplinie kosztowej. Największy wpływ na wynik miały przychody z usług lotniczych, które wzrosły o 8,2 proc. do 546,7 mln zł. Zwiększenie wartości przychodów lotniczych było konsekwencją rekordowego w historii ruchu pasażerskiego Lotniska Chopina w Warszawie.

Subskrybuj to źródło RSS

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C