updated 7:40 AM CEST, May 2, 2017

Rozmowa o książce "Palus sarmatica"

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Stolica
Wyróżniony Rozmowa o książce "Palus sarmatica"

Na spotkanie poświęcone książce Palus sarmatica – literackiemu przewodnikowi po kulturze i obyczajowości sarmackiej  – w ramach cyklu „Środy w Towarzystwie Literackim”  organizatorzy zapraszają na Wydział Polonistyki UW w środę 22 marca 2017 o godz. 17. Wydarzenie organizuje Muzeum Historii Polski – wydawca tej publikacji oraz warszawski oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Rozmowę o książce Palus sarmatica z jej autorem Krzysztofem Koehlerem poprowadzi historyk literatury dr Jacek Głażewski.

Publikacja Palus sarmatica Krzysztofa Koehlera to esej o kulturze i cywilizacji staropolskiej, który wyewoluował z prowadzonego przez autora bloga. Książka przedstawia panoramę życia w sarmackiej Rzeczypospolitej: od ówczesnych idei politycznych i wyobrażeń religijnych po zwyczaje żywieniowe, modę czy panujące w tamtym okresie choroby. Pełna humoru narracja naszpikowana jest zaskakującymi cytatami z pisarzy tamtej epoki, nieznacznie uwspółcześnionymi językowo.

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania realiów kultury sarmackiej, jej zwyczajów i wpływu na współczesność. Uczestnicy dowiedzą się także, jak powstawały prace nad zbiorem esejów Krzysztofa Koehlera pt. Palus sarmatica, najnowszej publikacji Muzeum Historii Polski i Wydawnictwa Sic!.

Wydział Polonistyki UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 17
22 marca, godz. 17

Artykuły powiązane

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
×
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl

×

Rubens résurrection du Christ

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy aby Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło Wam wszystkim wewnętrzne odrodzenie i siłę, by zmieniać świat na lepszy. Abyście w święta znaleźli upragniony odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, oderwali się od polityki, gospodarki i spraw przyziemnych, spędzili ten czas razem z Rodzinami i wszystkimi ważnymi dla Was ludźmi, wspólnie celebrując każdą chwilę.

 

Redakcja Kurier365.pl