updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Historia z Biedronką

  • Napisane przez Mat. pras.
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Historia z Biedronką

Od 22 sierpnia w sklepach sieci Biedronka dostępny jest pakiet zabawowo-edukacyjny dla całej rodziny pod tytułem „Kto Ty jesteś?".

Jego zadaniem jest zachęcenie najmłodszych do samodzielnego poznawania historii. Projekt powstał w ramach programu „Mam Gen Wolności" prowadzonego przez Instytut Lecha Wałęsy i będzie dostępny wyłącznie w sklepach Biedronka.

Pakiet „Kto ty jesteś?" zawiera książeczkę „Historyjki o historii", opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski, audiobook z interpretacjami wielkich polskich aktorów, takich jak Krystyna Janda, Krzysztof Kowalewski czy Piotr Adamczyk, a także kolorowanki historyczne dla najmłodszych. Na wszystkich, którzy zakupią zestaw czeka niespodzianka, będąca okazją do zgłębienia historii własnej rodziny.

- Realizowany projekt dąży do zbudowania nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród najmłodszych oraz integracji Polaków w szacunku dla dotychczasowych osiągnięć obywateli i całego społeczeństwa. Zgodnie z założeniami, program nie opiera się na ocenie wydarzeń sprzed lat, lecz ma na celu uświadamiać, iż zawsze, niezależnie od czynników historycznych, posiadaliśmy w sobie „Gen Wolności", dzięki któremu udało nam się przetrwać i odbudować niepodległą Polskę - tłumaczy Piotr Gulczyński, Prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

- Jesteśmy firmą, która na co dzień promuje Polskę i polskie produkty. Firmą, która na stałe wpisała się w kontekst społeczny naszego kraju. Dlatego naturalnym dla nas jest zaangażowanie w projekt, który mówi o polskiej historii i tradycji. Wierzymy, że dzięki temu przesłanie, jakie niesie ze sobą inicjatywa Instytutu, dotrze do jeszcze większej liczby osób - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation