updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wirtualna uczelnia dla pacjentów

  • Napisane przez Witold Kołodziej
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Wirtualna uczelnia dla pacjentów pexels.com

Już po raz czwarty redakcja Super Biznesu, ekonomicznego dodatku Super Expressu, przyzna „Złote Laury”. To nagrody, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działania mają szczególny wpływ na polską gospodarkę.

Jedną z nominowanych w kategorii „Innowacyjność” jest firma Diaverum, która w Polsce, z siecią 24 specjalistycznych klinik, silnie oddziałuje na poprawę jakości usług medycznych.

Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu” stworzyła 12 kategorii - w każdej z nich, wyjątkowa osoba bądź instytucja, zostanie uhonorowana statuetką. „Złoty Laur Super Biznesu" przyznawany jest przez grono dziennikarzy, którzy wnikliwie obserwują polski rynek. Nominowani do nagrody w poszczególnych kategoriach, to firmy, które odnoszą sukcesy, nie unikając ryzyka i wprowadzając śmiałe innowacje. Przy tym działają uczciwie i odpowiedzialnie, niejednokrotnie podejmując inicjatywy na rzecz społeczeństwa czy lokalnych społeczności.

Wśród firm nominowanych do nagrody w kategorii „Innowacyjność” - wyróżniającej nowatorskie działania i programy – znalazła się firma Diaverum, drugi, co do wielkości dostawca usług nefrologicznych w Polsce. Diaverum oferuje pacjentom ze schorzeniami nerek - działania profilaktyczne, hemodializy, dializy otrzewnowe oraz przygotowuje chorych do przeszczepu.

- Jesteśmy zaszczyceni, że nasza praca została zauważona. Firma od wielu lat dba o to, aby pacjenci z chorobami nerek mieli zapewnioną najwyższej jakości opiekę, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie i pozwala wrócić do normalnego życia - wyjaśnia Ryszard Zając, dyrektor naczelny Diaverum Polska.

Nominacja została przyznana za uruchomienie nowego Programu Edukacyjnego d.ACADEMY - swego rodzaju „wirtualną uczelnię” dla pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i menedżerów kadry zarządzającej firmy.

Pacjenci z Przewlekłą Niewydolnością Nerek mają wiele obaw i wiele pytań. Aby rozwiać ich wątpliwości i pomóc zrozumieć swoją chorobę, Diaverum uruchomiło nowy Program Edukacji Pacjenta. Inicjatywa d.ACADEMY pozwala dowiedzieć się więcej o terapii nerkozastępczej. Kluczem do podejmowania mądrych decyzji i prowadzenia aktywnego trybu życia jest zrozumienie i zdobycie jak najszerszej wiedzy o życiu z chorobą. Dostęp do dokładnych i aktualnych informacji na temat choroby nerek jest, więc bardzo istotny dla Pacjenta. d.ACADEMY jest również dostępne dla personelu medycznego Ośrodków Dializ Diaverum, jako narzędzie pogłębiania i doskonalenia wiedzy zawodowej.

Jest to już druga nominacja jaką firma Diaverum otrzymała w ciągu ostatnich dwóch edycji „Złotych Laurów Super Biznesu”. W roku 2016 Diaverum było nominowane w kategorii „Nauka i Biznes” za umiejętność współpracy nauki z biznesem, będącej podstawą sukcesu innowacyjnych przedsiębiorstw.

Pozostałymi firmami nominowanymi do tegorocznej edycji „Złotego Lauru” Super Biznesu w kategorii „Innowacyjność” są: Grupa Adamed, Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń, Silvermedia oraz Polpharma.

Patronat honorowy nad nagrodą objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Business Centre Club, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Polskie Towarzystwo Gospodarcze.

Warszawa