updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Gospodarka otwartych oczu znowu w Krakowie

  • Napisane przez Przemysław Gruz
  • Dział: Biznes

OEES2 zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14-15 listopada br. Po całym roku zbierania doświadczeń na wydarzeniach z cyklu OEES on Tour w całej Polsce czas na szczyt, który podsumuje kolejny rok pracy i wskaże drogę do przejścia w tzw. gospodarkę otwierających się oczu.

– Konieczność rewizji wielu ugruntowanych przekonań ekonomicznych i praktyk gospodarczych wydaje się kwestią równie oczywistą jak trudną. Wymyśliliśmy Open Eyes Economy Summit nie tylko po to, aby o tym mówić, ale przede wszystkim, aby się do takiej rewizji przyczynić – prof. dr hab. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.

Kongres Open Eyes Economy Summit ma odpowiadać na wyzwania, z którymi muszą mierzyć się największe gospodarki, potężne korporacje, ale też start-upy i małe firmy oraz zwykli ludzie w codziennym życiu.  Idea wydarzenia przejawia się w tym, że nowa ekonomia jednocześnie wypracowując zysk, powinna głównie dbać o to, by był on związany
z kulturą, rozwojem, innowacyjnością, ekologią oraz uczciwością i zaufaniem.

Tematy jakie podejmuje tegoroczny kongres zostały ujęte w pięć filarów: Firma-Idea, dotyczące przyszłości zarządzania przedsiębiorstwem oraz filozofia relacji społeczeństwo – biznes; Marka-Kultura, zakładający odejście od cynizmu i manipulacji na rzecz budowania relacji i zaufania konsumenta; Człowiek-Praca, czyli przyszłość i aktualne wyzwania rynku; Miasto-Idea, traktujący o nowym podejściu do rozwoju miast i zarządzania nimi oraz filar:  Ład Międzynarodowy, czyli dyskusja na temat najważniejszych wyzwań stojących przed współczesnymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.

Wystąpienia będą mieli wybitni eksperci z takich dziedzin jak: polityka, biznes, nauka, administracja publiczna oraz kultura. Wśród prelegentów są m.in.: prof. Jerzy Buzek, który podejmie temat cywilizacyjnej roli techniki; Elżbieta Bieńkowska, która będzie mówić
o tworzeniu miejsc pracy w kontekście ewolucji wspólnego rynku UE czy Robert Biedroń – będzie dyskutował o roli Marki – Kultury i roli wartości. Podczas sesji otwarcia kongresu wypowiadać również będzie się dr Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego.

W panelach wezmą też udział: Stella Nakawuki Lukwago – Social Innovation Academy, Dario Soto Abril – CEO Fairtrade International, Gil Penalosa – prezes World Urban Parks Gil Penalosa & Associastes i wielu innych.

Formuła OEES wyróżnia się interdyscyplinarnym podejściem do zagadnień, które decydują o kształcie dzisiejszej ekonomii. Program, oprócz klasycznych debat, obejmuje sesje inspiracyjne, slam battles (potyczki intelektualnych), intellectual speed dating, living case studies, networking sessions, sesje Q&A czy meeting points służące do bardziej kameralnych spotkań.

– Kraków jest znany na świecie jako miasto otwartości,  w którym rozwijają się nowe idee i ruchy intelektualne, gdzie tworzy się kulturowa awangarda, wpływająca na rzeczywistość. To miasto od zawsze godzące tradycję i nowoczesność. Będąc Miastem Gospodarzem kongresu OEES chcemy przyczynić się do znalezienia odpowiedzi na bieżące i przyszłe wyzwania, wspierać innowację w technologii i w myśleniu – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Miasta Krakowa.

Please provide full Credentials Infomation