updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Piotr Samson z plusem tygodnia GF

  • Napisane przez Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego - Piotr Samson otrzymał plus tygodnia od Gazety Finansowej. Minus otrzymał obecny rząd RP.

Plus tygodnia - Piotr Samson

Zapewnienie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa tzw. infrastruktury krytycznej, to gwarancja bezpiecznego funkcjonowania państwa. Jednym z najbardziej wrażliwych sektorów jest lotnictwo, szczególnie że na polskim niebie, z roku na rok, jest coraz tłoczniej. Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wspólnie z resortem infrastruktury i budownictwa, powołał specjalny Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego w branży lotniczej. Jego zadaniem będzie szybkie reagowanie na zagrożenia płynące z cyberprzestrzeni dla infrastruktury i transportu lotniczego.

 

Minus tygodnia - rząd RP 

Nie ma wątpliwości, że proponowany kształt ustawy o zakazie handlu w niedziele przedkłada interesy określonych grup, pomijając inne. Dlaczego ustawa pomija sklepy na dworcach czy lotniskach? A co ze stratami dla gospodarki, które mogą sięgnąć nawet 1,8 mld zł? Jak by tego było mało, to nowe przepisy gryzą się z unijnym prawem… Czy nie lepiej – zamiast zakazywać – „wyposażyć” wszystkich pracowników w prawa i przywileje gwarantując dwie wolne niedziele w miesiącu wszystkim i zapewniając wyższe wynagrodzenia za pracę w tym okresie? Warto pomyśleć.

Warszawa