updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

2 tysiące DOZ

  • Napisał 
  • Dział: Biznes
2 tysiące DOZ www.sxc.hu

Apteki Dbam o Zdrowie (DOZ) to największa grupa apteczna w Polsce występująca pod jednym szyldem. Obecnie liczy już dwa tysiące placówek, w tym roku powiększy się o kolejne kilkaset aptek.

{jumi [*4]}Co miesiąc sieć odnotowuje wizyt ponad pięciu mln pacjentów. - Skala naszego działania umożliwia wprowadzanie do aptek nowoczesnych narzędzi zarządzania - powiedział Karol Piasecki, prezes DOZ SA, należącej do Polskiej Grupy Farmaceutycznej  (PGF)  – Wśród najważniejszych działań, umożliwiających skorzystanie z efektów skali wymienić można wspólny marketing, promocję marki, grupę zakupową pozwalającą na tańsze zaopatrzenie w leki, szkolenia dla personelu, wsparcie informatyczne etc. Naszym aptekom oferujemy także możliwość świadczenia dodatkowych usług, których nie mogłyby zaoferować pacjentom, działając w pojedynkę  - np. program lojalnościowy czy aptekę internetową – dodał prezes Piasecki.

We wrześniu 2009 r. DOZ SA rozpoczął pierwszą kampanię wizerunkową swojej marki na rynku polskim. Kampania pod hasłem „Dbamy o to co najważniejsze. Dbamy o Twoje Zdrowie”, prowadzona była  w mediach masowych (TV, radio, Internet) i z wykorzystaniem  reklamy zewnętrznej (billboardów, autobusów, citylightów). Oprócz działań promujących markę, Apteki Dbam o Zdrowie wprowadzają także szereg programów społecznych i marketingowych, skierowanych do wybranych grup pacjentów. 11 lutego Apteki Dbam o Zdrowie rozpoczęły program SENIOR dla osób powyżej 75 roku życia. Celem programu jest ułatwienie osobom starszym dostępu do niezbędnych leków. Dzięki bezpłatnej, imiennej Karcie programu SENIOR, osoby powyżej 75 roku życia, otrzymają 25 proc. dofinansowania na wszystkie leki wydawane na receptę, dostępne w Aptekach Dbam o Zdrowie, aż do wyczerpania limitu 500 zł.

Na przełomie stycznia i lutego ruszył także program „dla Mamy i Maleństwa”, skierowany do młodych kobiet, które w ostatnim czasie urodziły dziecko. Program oferuje młodym mamom bardzo atrakcyjne rabaty na leki i preparaty sprzedawane w Aptekach Dbam o Zdrowie oraz dostęp do portalu internetowego propagującego wiedzę nt. zdrowia dziecka i mamy.

{jumi [*9]}

Warszawa