updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Światowy Dzień Serca na molo w Sopocie

Twój świat, twój dom, twoje serce – tak brzmi tegoroczne hasło Światowego Dnia Serca, którego centralne obchody w Polsce odbędą się w niedzielę  na molo w Sopocie.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne już po raz ósmy organizuje Światowy Dzień Serca. Przygotowano różne imprezy w wielu miastach.

Światowe dane wskazują, że 29 proc. wszystkich zgonów powodują choroby sercowo-naczyniowe, które są najczęstszą przyczyną śmierci. Odpowiedzialna za przygotowanie Światowego Dnia Serca World Heart Federation chce w tym roku zwrócić uwagę na fakt, że każdy – poprzez edukację na temat czynników ryzyka, codzienną aktywność fizyczną i właściwą dietę – może redukować obciążenia wywołane chorobami sercowo-naczyniowymi.
W niedzielę molo będzie można skorzystać z porad ekspertów – lekarzy i dietetyków oraz wykonać badania kontrolne (pomiar ciśnienia, cholesterolu, EKG, pulsoksymetrię, obliczanie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia). Światowy Dzień Serca będzie miał formę pikniku edukacyjnego – odbędą się liczne zabawy dla dzieci, gry sportowe, quiz z nagrodami oraz marsz nordic walking. Propagatorka sportu, dziennikarka i autorka książek Mariola Bojarska-Ferenc zaprezentuje ćwiczenia, które pozwolą zachować dobrą kondycję fizyczną. Wystąpi też Centrum Uśmiechu i kabaret W Gorącej Wodzie Kompani. Centralne obchody  w niedzielę, 25 września na sopockim molo rozpoczną się o godz. 11.00 i zakończą ok. 21.00 koncertem muzycznym. Imprezę poprowadzą: Agata Młynarska i Tomasz Galiński.
To ósme w Polsce, a jedenaste na świecie obchody, w tym roku pod hasłem: „One World, One Home, One Heart". Tego dnia w wielu miastach Polski lokalne oddziały Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przygotują różne ciekawe działania.
www.bcmfd.pl

{jumi [*9]}

Warszawa