updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Anny dla Anny już po raz piąty

  • Napisane przez IV edycja raportu CSR Gazety Finansowej / wsos
  • Dział: CSR
Sławne Anny - m.in Dereszowska, Mirska, Dymna, Guzik, Samusionek, Kubik, Maruszeczko, Marszałek Sławne Anny - m.in Dereszowska, Mirska, Dymna, Guzik, Samusionek, Kubik, Maruszeczko, Marszałek
Dobroczynne wydarzenie roku! Bale charytatywne wpisały się już na stałe w towarzyski i dobroczynny kalendarz gwiazd czy znanych ludzi. Trudno się już wyróżnić z takim wydarzeniem – jednak są na szczęście te szczególne perełki. Takim wydarzeniem jest na pewno gala „Anny dla Anny Dymnej".

{jumi [*4]}Tytułowej aktorki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszyscy chyba znają Annę Dymną z takich ról jak np. Ania Pawlakówna z „Nie ma mocnych". Jednak aktorka od wielu lat działa społecznie, w tym od 2003 roku prowadzi fundację „Mimo wszystko".

Fundacja „Mimo Wszystko" została powołana, aby ratować grupę dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkańców schroniska w podkrakowskich Radwanowicach, którzy na mocy nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych z 20 grudnia 2002 roku, utracili prawo do korzystania z tamtejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej finansowanych z budżetu państwa.

- Przepisy niewiele mnie obchodziły – tłumaczyła swoją decyzję aktorka. – Interesował mnie wyłącznie fakt, że dwudziestu sześciu niepełnosprawnych intelektualnie nie może dłużej korzystać z warsztatów. Myślałam o tym z przerażeniem. Wszystko wskazywało na to, że będą mieli dach nad głową i dostaną jeść, lecz całe dnie przyjdzie im spędzać w beznadziei, kiwając się pod ścianą. Właśnie dla nich postanowiłam założyć fundację, która utrzymywałaby warsztaty terapeutyczne. Rozumiałam, że w zaistniałej sytuacji nie posiadam żadnego wyboru. Nie mogłam zostawić moich niepełnosprawnych przyjaciół, ani dumać nad tym, co mi się opłaca, a co nie.

Na cześć i z udziałem zarazem Anny Dymnej organizowana jest właśnie gala „Anny dla Anny". Z tej okazji znane z pierwszych stron gazet Anny zbierają datki na rzecz fundacji prowadzonej przez Dymną. Inicjatorką i organizatorką imprezy jest Anna Mirska-Perry.

Ostatnia Gala odbyła się w 2007 roku – wówczas podczas aukcji zebrano ponad 88 tys. zł. - To wspaniały wynik, przebiliśmy ubiegłoroczną sumę - czyli 60 tys. Do chwili obecnej udało nam się ustalić, że zebraliśmy 88 000 złotych – tak cieszyła się w 2007 roku Anna Mirska-Perry. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na „Dolinę Słońca" – ośrodek rehabilitacyjno-terapeutyczny budowany w Radwanowicach dla podopiecznych Fundacji „Anny Dymnej".

Zresztą ni dziwnego, że aż tyle udało się zebrać – można było bowiem wylicytować szytą na miarę suknię od Ewy Minge, dzieła sztuki m.in. z galerii Wojciecha Fibaka, biżuterii, a także przedmiotów należących do znanych Ann. Zresztą jak zawsze na gali pojawiło się wówczas mnóstwo sław. Zaś głównym sponsorem Gali była firma IMPEL. Partnerem Gali, jak co roku, była AM Art-Media Agencja PR Sp. z o.o.

W tym roku już piąta edycja gali „Anny dla Anny" planowana jest na grudzień. Już za kilka miesięcy czeka nas wielkie wydarzenie, którego nie powinien przegapić żaden człowiek dobrej woli i pełnej kieszeni.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation