updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Książę Karol z wizytą na GPW

  • Napisane przez Kinga Wesoły
  • Dział: CSR
Książe Karol na GPW w Warszawie Książe Karol na GPW w Warszawie
W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych Jego Królewska Wysokość Książę Walii wziął udział w uroczystości poświęconej programowi Youth Business Poland.

{jumi [*4]}Youth Business Poland jest częścią Prince's Youth Business International, sieci programów powołanych przez Jego Wysokość Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w 42 krajach świata. Program pomaga młodym osobom stać się przedsiębiorcami poprzez zapewnienie opieki Mentora i wsparcia finansowego, w postaci dostępu do niskooprocentowanych pożyczek.

W Polsce program Youth Business Poland prowadzony jest pod auspicjami Fundacji Inkubator Technologiczny, założonej przez British Polish Chamber of Commerce. Współorganizatorem programu jest firma Coaching Center, a Patronem Honorowym – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami strategicznymi programu są bank HSBC, który przygotował specjalna ofertę dla uczestników programu YBP oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielania niskooprocentowanych pożyczek na założenie firmy.

Najważniejszym elementem programu jest mentoring, którego celem jest przyspieszenie tempa rozwoju, polepszenie efektów działania i podniesienie jakości funkcjonowania młodych firm. Przedsiębiorcy są wspierani przez doświadczonych Mentorów, którzy oprócz profesjonalnych umiejętności coachingowych posiadają również bogate doświadczenie zawodowe jako przedsiębiorcy lub pracownicy najwyższego szczebla zagranicznych korporacji. Mentor to doświadczony biznesmen, który dzieli się wiedzą i jednocześnie partner, z którym wspólnie tworzy się pomysły, planuje działania, ocenia ich skuteczność.

Jego Wysokość Książę Karol spotkał się z 10 przedsiębiorcami uczestniczącymi w programie YBP, ich Mentorami oraz partnerami i sponsorami programu.

„Jego Wysokość Książę Karol był bardzo zainteresowany działalnością młodych przedsiębiorców, z każdym chwilkę porozmawiał. Na początku wszyscy byliśmy trochę zdenerwowani, ale Jego Wysokość Książę Karol rozmawiał w taki sposób, że każdy czuł się swobodnie i pewnie, nie budował dystansu'- powiedziała Kamila Kaszkiel, Manager Programu Youth Business Poland.

"Widać, że macie pasję i umiecie się nią podzielić z innymi, świetny projekt, tak trzymać!" - powiedział Jego Wysokość Książę Karol w rozmowie z Honoratą Stafiej właścicielką Teatru Historii WARSAW EXPERIENCE.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo przejęci i wzruszeni. „Takie przeżycie uskrzydla i dodaje sił w prowadzeniu własnej działalności." Powiedziała Kina Raczak, właścicielka biura projektów architektonicznych po spotkaniu z Jego Wysokością Księciem Karolem.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation