updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Fundacja Dbam o Zdrowie nagrodzona

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Plakat promujący akcję Fundacji Dbam o Zdrowie Fundacja Dbam o Zdrowie Plakat promujący akcję Fundacji Dbam o Zdrowie

Tygodnik Newsweek i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce po raz trzeci zorganizowały konkurs „100% z 1%” na najlepszą kampanię zachęcającą do przekazywania 1%  podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii ,,Akcje specjalne” została Fundacja Dbam o Zdrowie.

{jumi [*4]}Celem konkursu było podniesienie społecznej świadomości związanej ze sposobem przekazywania 1 proc.  podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nadesłane na konkurs propozycje oprócz jury mogli oceniać także internauci. - Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia tym bardziej, że już drugi rok z rzędu kampania 1% naszej Fundacji została wyróżniona w konkursie organizowanym przez Newsweek Polska (w ub.r. aż w dwóch kategoriach). Oznacza to, że forma przedstawienia tego problemu zarówno graficzna jak i organizowane eventy, happeningi i konkurs fotograficzny zostały zauważone przez internautów. Dzięki takim akcjom coraz więcej ludzi może zdać sobie sprawę jak dużo osób nie stać na zakup leków a także dowiedzieć się o naszej Fundacji  – powiedziała Elżbieta Łacina członek zarządu Fundacji.

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii 1% Fundacji Dbam o Zdrowie były  „Wybory 2010”, jednak prezentowane w konkursie reklamy z takim hasłem, do znanych wszystkim plakatów wyborczych, nawiązywały jedynie stylistyką. Organizatorzy kampanii 1% Fundacji Dbam o Zdrowie, w taki oto niecodzienny sposób próbowali, przypomnieć o trudnych wyborach, przed jakimi stają przeważnie osoby starsze. Często żyjące z bardzo niskich emerytur wielokrotnie muszą wybierać pomiędzy uregulowaniem czynszu czy kupnem jedzenia zamiast niezbędnego leku - bo na wszystkie te podstawowe rzeczy po prostu ich nie stać. Wagę problemu obrazują liczby. Blisko cztery mln Polaków nie kupuje lekarstw z powodu ciężkiej sytuacji finansowej. Co trzeci Polak nie realizuje recept, co oznacza, że nie rozpoczyna lub nie kontynuuje leczenia zaleconego przez lekarza. Medycy alarmują, że przerwanie kuracji lekowej często jest przyczyną wielu poważnych chorób. W wyniku takiej sytuacji wiele osób jest zmuszonych kontynuować dalsze leczenie w szpitalu.

W odpowiedzi na ten problem w 2007 r. z inicjatywy farmaceutów Aptek Dbam o Zdrowie i dzięki zaangażowaniu Polskiej Grupy Farmaceutycznej powstała Fundacja Dbam o Zdrowie. Organizacja postanowiła zmierzyć się z niezauważanym dotąd poważnym problemem społecznym jakim jest niewykupywanie leków przez Polaków oraz utrudnionym dostępem do farmaceutyków spowodowanym trudną sytuacją życiową i materialną. Fundacja przekazuje pomoc w postaci specjalnych kart „Podaruj Zdrowie”, za które beneficjenci mogą zakupić w aptekach potrzebne leki i artykuły medyczne.  Jest to gwarancją, że przekazana  pomoc  zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem, tj. na dofinansowanie zakupu leków.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation