updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

SKOK-i na rzecz ofiar tragedii w Haiti

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Ofiary trzęsienia ziemi na Haiti potrzebują pomocy www.caritas.pl Ofiary trzęsienia ziemi na Haiti potrzebują pomocy

W odpowiedzi na apel Światowej Rady Związków Kredytowych (WOCCU) Krajowa SKOK przekazała 10 tys. USD na pomoc członkom Unii Kredytowych i ich rodzinom, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi w Haiti – poinformował Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Krajowej SKOK.

 

Pomoc świadczona na rzecz poszkodowanych na skutek różnych życiowych nieszczęść wynika z jednej z podstawowych zasad spółdzielczości międzynarodowej mówiącej o solidaryzmie społecznym. Światowa Rada Związków Kredytowych (World Council of Credit Unions, Inc., z siedzibą w Madison w USA) to międzynarodowy związek unii kredytowych. Działając od 1971 r., zrzesza dzisiaj unie z 97 krajów. Należy do nich ponad 185 mln członków, zrzeszonych w 53 689 Kasach.
W Haiti funkcjonuje 175 Unii Kredytowych, do których należy ponad 400 tys. członków.  
Spółdzielcze kasy świadczą usługi finansowe, oszczędnościowe, kredytowe i ubezpieczeniowe – na rzecz swoich członków-osób zazwyczaj niezamożnych, których możliwość korzystania z oferty komercyjnych instytucji finansowych, z uwagi na osiągane przez nich niskie dochody, jest często ograniczona  bądź niemożliwa.

Please provide full Credentials Infomation