updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

40 tys. szkód powodziowych

  • Napisał 
  • Dział: CSR
40 tys. szkód powodziowych www.sxc.hu

Według szacunkowych danych z towarzystw ubezpieczeniowych w całym kraju na dzień 21 maja 2010 r. na godz. 12.00, w związku z powodzią, zgłoszono dotychczas około 40 tysięcy szkód.

{jumi [*4]}Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła obowiązek cotygodniowego przekazywania przez firmy ubezpieczeniowe i reasekuracji danych o ilości zgłoszonych w związku z powodzią szkód, wartości wypłaconych odszkodowań i rezerw z tytułu tych szkód. KNF zwraca zakładom ubezpieczeń uwagę, aby w tej szczególnej sytuacji, ich postępowanie budowało zaufanie do sektora ubezpieczeń. Tymczasem w ostatni weekend na terenie Mazowsza transport artykułów pierwszej potrzeby zorganizował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Dary trafiają do powodzian z terenów podpłockich gmin Słubice i Gąbin. W konwoju przekazano wodę butelkowaną, konserwy, zupy w proszku, żywność o przedłużonej trwałości (chleb, dżemy, cukier, herbatę, soki), artykuły higieniczne oraz łóżka, materace i koce. Wodę i żywność przekazały ze swoich zapasów organizacje pozarządowe – Mazowiecki Zarząd PCK, Banki Żywności oraz PKPS w Płocku.

Mazowiecki Zarząd PCK nadal prowadzi zbiórkę darów, zarówno od osób indywidualnych, jak i od firm. Najbardziej potrzebne są obecnie: kartony, taśmy do pakowania, koce, śpiwory oraz artykuły o przedłużonym terminie ważności. Zbiórka prowadzona jest w siedzibie PCK przy ul. Mokotowskiej 14 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 (dary można przynosić przez całą dobę na portiernię) oraz w magazynach pod adresami: ul. Mickiewicza 44, ul. Gdańska 4a, ul. Belgijska 5, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 18.00.

Kontakt: Mazowiecki Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Mokotowska 14, Warszawa, tel. 022 628–25-68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., strona internetowa: www.pck.org.pl/warszawa

Nr konta: 65 1050 1041 1000 0022 2368 4321 ING Bank Śląski SA

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation