updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Biedronka dba o uśmiech dzieci

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Biedronka dba o uśmiech dzieci Biedronka

Dzień Dziecka był w tym roku wyjątkowym świętem dla tysięcy dzieci z potrzebujących rodzin. W 14 polskich miastach, w tym m.in. w Warszawie, odbyły się rodzinne festyny zorganizowane przez Caritas Polska. Podobnie jak w latach poprzednich partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego – imprez we wszystkich miastach – została sieć handlowa Biedronka.

{jumi [*4]}Rodzinne spotkania z okazji Dnia Dziecka odbyły się w Bydgoszczy, Częstochowie, Ełku, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Toruniu, Starogardzie Gdańskim (Diecezja Pelpińska), Rokitnie (Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska) oraz w Warszawie. Specjalnie na tę okazję, Biedronka przygotowała ponad 80 tys. paczek pełnych słodyczy. Paczki trafią do rąk dzieci wytypowanych przez księży i wolontariuszy. Każdego roku festyny Caritas Polska, przyciągają kilkadziesiąt tysięcy osób, m.in. dzięki obecności największych gwiazd sceny muzycznej i sportu. Szereg atrakcji przygotowanych z myślą o tych dużych i małych, to m.in. ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, konkursy i loterie fantowe.

Sieć sklepów Biedronka jest od kilku lat aktywnym partnerem Caritas Polska w całym kraju. Wsparcie Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego, to tylko jeden z wielu projektów realizowanych wspólnie z jedną z najstarszych i najbardziej znanych polskich organizacji dobroczynnych. Biedronka wraz z Caritas Polska organizuje ponadto Mikołajki dla dzieci z biednych rodzin, jak również przygotowuje prezenty dla małych pacjentów szpitali z okazji Dnia Chorego. Współpraca Biedronki i Caritas Polska sprawia, że pomoc płynąca ze sklepów sieci, precyzyjnie trafia do osób, które jej potrzebują. W ramach działań CSR, Biedronka dba również o potrzeby najmłodszych realizując program „Mleczny Start” oraz wspierając Fundację Rozwoju Kardiochirurgii. - Podstawą tych działań jest myśl, o tych maluchach, które naprawdę potrzebują wsparcia – mówi Alfred Kubczak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciela sieci Biedronka. Dodatkowo, w sklepach Biedronki są też organizowane zbiorki żywności, która potem trafia do fundacji, domów dziecka i innych placówek. Dzięki funduszom socjalnym, Biedronka finansuje leczenie ciężko chorych maluchów, rehabilitację dzieci niepełnosprawnych oraz zakup sprzętu medycznego.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl