updated 10:20 AM CEST, May 27, 2019
A+ A A-

Finał „Pociągu na scenę” rozstrzygnięty

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Finał „Pociągu na scenę” rozstrzygnięty PKP PLK

W warszawskim Teatrze Ateneum odbył się finał pierwszej edycji konkursu muzycznego dla uczniów szkół podstawowych „Pociąg na scenę”. Inicjatorem i organizatorem konkursu były PKP Polskie Linie Kolejowe. Jury wyłoniło laureatów spośród ogólnopolskich uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału: ośmiu solistów, pięciu zespołów i dwóch chórów.

{jumi [*4]}Pierwsze miejsce w kategorii solistów zdobyła Julia Kuszkowska (ZS nr 1,Iłowo-Osada), wykonująca piosenkę „Wyruszamy w świat”. Na drugim miejscu uplasowała się inna wykonawczyni tego samego utworu – Patrycja Szlas (SP nr 9, Wejherowo). Trzecie miejsce przypadło Agacie Kaczmarskiej (SP im. Szarych Szeregów, Strzelce), startującej z piosenką „Kolejowy sen”. W kategorii zespołów zwycięzcą okazał się „Impuls” (Grupa ART.ERATO przy Domu Kultury „Orle Gniazdo” w Poznaniu), wykonujący piosenkę „Remedium” z repertuaru Maryli Rodowicz. Drugie miejsce przyznano zespołowi „Siódemeczki” (SP w Rudnej) za wykonanie utworu „Wyruszamy w świat”. Trzecia lokata przypadła duetowi w składzie Zuzanna Kępa i Żaklina Dudek za piosenkę „Wesoły pociąg” (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lgocie Małej).

- W finale spotkali się najlepsi. Poziom osób i zespołów startujących w konkursie był naprawdę wysoki. Idea konkursu dotycząca zainteresowania koleją dzieci i młodzież poprzez śpiewanie piosenek o tematyce kolejowej na pewno się sprawdziła. Już teraz myślimy o kolejnej, przyszłorocznej edycji – mówi Grzegorz Kędziora, Członek Zarządu PKP PLK.

Relacje z eliminacji w poszczególnych miastach oraz informacje na temat finału i finalistów są dostępne na stronie internetowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.: http://www.plk-sa.pl/konkurs-wokalny.html.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation