updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Pomaluj TRAXXY! - konkurs Kolei Mazowieckich

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Pomaluj TRAXXY! - konkurs Kolei Mazowieckich Koleje Mazowieckie

24 czerwca rozpoczyna się konkurs zorganizowany przez „Koleje Mazowieckie – KM” na projekt malatury dla lokomotyw TRAXX, które pojawią się na mazowieckich szlakach w połowie przyszłego roku.

{jumi [*4]}Jego adresatem są uczniowie, studenci i absolwenci szkół i uczelni plastycznych oraz artystyczno - technicznych. Projekty można składać do 12 lipca. – Od początku rozpoczęcia działalności staramy się budować nową jakość przewozów pasażerskich. Chcemy być nowoczesnym, wyróżniającym się przewoźnikiem, dlatego zwracamy się do młodych ludzi, którzy jak wiemy, są bardzo kreatywni – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM. – Inspirując młodzież, stwarzamy możliwość wykorzystania potencjału, który posiada, jednocześnie realizujemy nowatorskie pomysły i rozwiązania. Projekty można zgłaszać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spośród przesłanych propozycji Kapituła Konkursowa wybierze od 1 do 11 najciekawszych projektów malatury. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda – nowoczesny laptop ufundowany przez firmę Bombardier, producenta lokomotyw TRAXX. Niewykluczone, że zostaną przyznane również wyróżnienia specjalne. Przy wyborze laureatów zostaną wzięte pod uwagę: oryginalność projektu, jego walory artystyczne, użyteczność oraz zgodność z obowiązującym w spółce systemem identyfikacji wizualnej. KM dysponują już 37 wagonami piętrowymi firmy Bombardier. Dzięki dokupieniu 11 lokomotyw spółka będzie uruchamiać nowoczesne pociągi typu „push-pull”, które do zmiany kierunku jazdy nie wymagają przepinania lokomotywy. Takie rozwiązanie pozwoli na dużą oszczędność czasu oraz nakładów pracy i środków.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation