updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Kodeks etyki, polski satelita w kosmosie

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Michał Kleiber Fot. FPGP "Teraz Polska" Michał Kleiber

Uchwalenie kodeksu etycznego pracownika nauki czy wyniesienie na orbitę pierwszego polskiego satelity to - zdaniem prezesa Polskiej Akademii Nauk (PAN) - jedne z ciekawszych i ważniejszych wydarzeń mijającego roku, związanych z działalnością akademii – napisał portal money.pl.

- Zgromadzenie Ogólne PAN uchwaliło kodeks etyczny pracownika naukowego. (...) To bardzo ważny dokument. Mówi o tym, co uważamy za zachowanie nielicujące z etosem pracy naukowca. Jednocześnie jako otwartą sprawę pozostawia to, jakie konsekwencje wyciągać, i w jakim trybie, z powodu zachowania nieetycznego - przypomniał prezes PAN prof. Michał Kleiber na wtorkowym spotkaniu z mediami, na którym podsumował wydarzenia w akademii z ostatniego roku. Dodał, że kodeks wzorowano na podobnych dokumentach opracowanych dla innych gremiów, zwłaszcza na analogicznym kodeksie dla UE.

 

Całość tekstu: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kodeks;etyki;polski;satelita;w;kosmosie;-;prezes;pan;podsumowal;2013;r;,71,0,1434183.html

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl