updated 1:13 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Przyszłość i teraźniejszość CSR

  • Napisane przez Gazeta Finansowa / Witold Kołodziej
  • Dział: CSR

Już po raz czwarty Ferrero International zaprezentowało swój Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Grupa po raz drugi pokazała dokument także w Polsce, podczas oficjalnej uroczystości w Ambasadzie Republiki Włoch w Polsce.

W zorganizowanej podczas prezentacji debaty eksperckiej wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, parlamentarzyści, sportowcy – ambasadorowie programów sportowych dla dzieci: Kamil Wyszkowski (Krajowy Przedstawiciel United Nations Global Compact w Polsce, ONZ); Paweł Papke (poseł RP, członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki); dr Bolesław Rok (ekspert CSR, akademia Leona Koźmińskiego); Agnieszka Cyran (Fundacja Polska Siatkówka); Sebastian Świderski (wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, Ambasador Programu Kinder+Sport); Mateusz Kusznierewicz (żeglarz, medalista olimpijski, Partner Programu Edukacji Morskiej); Cezary Więcław (dyrektor Fabryki Ferrero w Belsku Dużym); Andrzej Gantner (dyrektor generalny, Polska Federacja Producentów Żywności i program Trzymaj Formę); Anna Jelonek (ekspert ds. żywienia); Enrico Bottero (dyrektor generalny Ferrero Polska).
Ważnym aspektem debaty była analiza współczesnych trendów w Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zwłaszcza w kontekście przedsiębiorstw rodzinnych działających w Polsce. Zastanawiano się także nad przyszłością społecznej odpowiedzialności biznesu w wymiarze globalnym.
Eksperci omówili główne zagadnienia przedstawione w tegorocznym Raporcie CSR Grupy. Podjęto ważną tematykę edukacji żywieniowej i popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży, omówiono programy, które zainicjowało Ferrero: Kinder+Sport oraz Program Edukacji Morskiej. Poruszono kwestię wsparcia przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programów i inicjatyw, popularyzujących sport powszechny, zwłaszcza wśród najmłodszych.
Przypomnijmy, „Kinder+Sport" został zainaugurowany w Polsce w roku 2008. W ostatnich latach stopniowo zyskiwał popularność w polskim społeczeństwie i przyczyniał się do rozpowszechniania aktywności sportowej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. „Kinder+Sport" znany jest w Polsce przede wszystkim z turnieju siatkarskiego, organizowanego we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Turniej odbywa się w obiektach PZPS, w ramach 16 związków wojewódzkich. Patronat nad programem „Kinder+Sport" objęło Ministerstwo Edukacji, odpowiedzialne za opracowanie programów kształcenia, oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które nadzoruje organizację i działalność wszystkich związków sportowych.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation