updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Sieć zachęca do profilaktyki zdrowotnej

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Sieć zachęca do profilaktyki zdrowotnej Fot. Biedronka

Trwa 10. edycja programu edukacyjnego skierowanego do pracowników Jeronimo Martins Polska „Razem zadbajmy o zdrowie”.

W tym roku odbywa się pod hasłem „Każdy z nas ma powody, żeby badać się regularnie” i ma na celu zachęcanie do profilaktyki zdrowotnej, poszerzania wiedzy w tym zakresie oraz propagowania jej wśród rodziny i przyjaciół. W ramach programu zaproszenia do udziału trafiły do ponad 47 tys. pracowników Biedronki.

Program „Razem zadbajmy o zdrowie”, realizowany przy współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka, umożliwia wszystkim pracownikom sieci Biedronka poszerzenie wiedzy o samych badaniach, ich celu i sposobie przeprowadzenia, z możliwością skorzystania ze specjalistycznych badań, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrycie groźnych chorób. W ramach programu od 2005 roku w ręce pracowników trafiło ponad 200 000 kompletów materiałów informacyjnych z zaproszeniami na badania, a tylko w 2013 roku przebadało się ponad 4 500 pracowników.

Badania dla kobiet obejmują mammografię, USG piersi, cytologię, morfologię i konsultacje ginekologa i internisty. Z kolei mężczyźni każdego roku mogą przeprowadzić kompleksowe badania analityczne, USG jamy brzusznej, EKG, diagnostykę prostaty oraz konsultację internistyczną.

- Każdy z nas ma powody, żeby badać się regularnie. Robimy to dla samych siebie, aby realizować swoje cele i marzenia. Robimy to dla naszych bliskich, bo jesteśmy im potrzebni - mówi Anna Sierpińska, dyrektor personalny, członek zarządu Jeronimo Martins Polska SA - Już po raz 10. w ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie” zachęcamy do regularnej profilaktyki zdrowotnej, poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie i propagowania jej wśród rodziny i przyjaciół. To również doskonała okazja, aby spytać najbliższe nam osoby, kiedy ostatnio były na badaniach i dać im dobry przykład. Serdecznie zachęcam do regularnych badań i pamiętania o powodach, dla których warto dbać o zdrowie. Nie tylko w trakcie trwania programu, ale przez cały rok - dodaje Anna Sierpińska.

Dla dodatkowego zachęcenia jak największej liczby pracowników do udziału w badaniach, w sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach odbywa się kampania edukacyjna. Po raz kolejny jej bohaterami są pracownicy: Ewa Papiernik, sprzedawca-kasjer w Biedronce w Pasłęku, Krzysztof Kacprowski, inspektor BHP w Koszalinie oraz Bartosz Siewert, magazynier w Centrum Dystrybucyjnym w Kostrzynie. W tegorocznej edycji dzielą się powodami, dla których badają się regularnie i dbają o swoje zdrowie. W ramach kampanii do pracowników trafiają edukacyjne ulotki, plakaty oraz materiały w magazynie „Nasza Biedronka”, z których mogą dowiedzieć się o programie i jego celach. We wszystkich materiałach zawarte są także informacje zachęcające do rozmów z bliskimi o regularnej profilaktyce i przekazywania im materiałów edukacyjnych.

Sieć sklepów Biedronka jako odpowiedzialny członek społeczeństwa dba o edukację nie tylko swoich pracowników, ale także klientów. Codziennie sklepy Biedronka odwiedza 3,5 mln klientów, dla których przygotowano ulotki edukacyjne na temat badań profilaktycznych, plakaty i billboardy oraz materiały dostępne w prasie ogólnopolskiej zachęcające do troski o zdrowie.

Please provide full Credentials Infomation