updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

PGF upamiętni Strzelców Kaniowskich

  • Napisane przez AR/Gazeta Finansowa
  • Dział: CSR
PGF upamiętni Strzelców Kaniowskich PGF
Polska Grupa Farmaceutyczna, wspólnie z łódzkim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i Stowarzyszeniem Historycznym "Strzelcy Kaniowscy" upamiętni 31. Pułk Strzelców Kaniowskich, stacjonujący w Łodzi w okresie międzywojennym. Zniszczony kompleks budynków, gdzie mieściły się koszary jednostki, należy obecnie do PGF.

{jumi [*4]}Na miejscu zrujnowanych budowli ma powstać nowoczesny kompleks mieszkaniowy z zapleczem usługowym. Będzie to jedna z pierwszych prywatnych inwestycji, realizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie słynnej Manufaktury.

PGF zapewnia, że upamiętni to historyczne miejsce. Na elewacji nowego budynku zostanie umieszczona tablica pamiątkowa. Jej treść będzie konsultowana z historykami. Dodatkowo, wspólnie ze Stowarzyszeniem Historycznym "Strzelcy Kaniowscy", spółka stworzy izbę pamięci. Trafią do niej wszelkie przedmioty związane z budynkiem koszar i historią pułku. Planowana jest też odbudowa pomnika Strzelców Kaniowskich, zniszczonego w czasie II wojny światowej.

Pułk Strzelców Kaniowskich wsławił się walkami podczas wojny z bolszewikami w latach 1919 – 1920. Zapisał również piękną kartę w wojnie obronnej 1939 r. Po wojnie budynki, mieszczące koszary pułku, stały się siedzibą Cefarmu i trafiły pod skrzydła Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Polska Grupa Farmaceutyczna, obecna na rynku od 20 lat, jest jednym z największych polskich dystrybutorów farmaceutycznych. Zatrudnia ponad 6 tys. osób w całej Polsce.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl