updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

100 000 upominków na Dzień Dziecka

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony 100 000 upominków na Dzień Dziecka Fot. Biedronka

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na Dzień Dziecka. Podobnie, jak w ubiegłych latach, najmłodsi będą mogli obchodzić to wyjątkowe święto podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”, który odbędzie się w 26 miejscowościach w całej Polsce.

Organizatorem dorocznych festynów są oddziały diecezjalne Caritas. 100 tysięcy paczek dla najmłodszych przygotuje natomiast sieć sklepów Biedronka, wieloletni partner Caritas w Polsce.

Koncerty, występy artystyczne, konkursy oraz loterie to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Caritas i Biedronkę. Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. W tym roku zostaną także przygotowane nowe atrakcje, np. w Ełku dzieci będą mogły zagrać w grę plenerową „Droga do wolności”, którą przygotuje Fundacja Instytut Lecha Wałęsy. Gra rozwija wiedzę z zakresu historii Polski i służy rozwojowi postaw obywatelskich wśród młodych Polaków.

W tym roku cykl festynów rozpoczął się 24 maja w Gnieźnie i Bydgoszczy. Kulminacyjnym momentem będzie weekend 31 maja - 1 czerwca – w tych dniach festyny odbędą się m.in. w Częstochowie, Poznaniu, Ełku, Kielcach, Białystoku, Szczecinie, Katowicach, Toruniu czy Starogardzie Gdańskim.

- Sieć sklepów Biedronka, będąc blisko klientów, ma świadomość wpływu jaki wywiera na lokalne społeczności. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów, stąd nasza wieloletnia współpraca z oddziałami diecezjalnymi Caritas – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR Jeronimo Martins Polska S.A. – Razem, odpowiedzialnie działamy na rzecz lokalnych społeczności i realnie wpływamy na otoczenie – dodaje Anetta Jaworska-Rutkowska. W zestawach, które przygotowała sieć sklepów Biedronka znalazły się słodycze i kolorowa piłka.

Harmonogram festynów:

24.05 - Gniezno, Bydgoszcz

25.05 - Rzeszów, Kraków

31.05 - Toruń, Ełk, Starogard Gdański, Łomża, Katowice, Zagórze Śląskie

1.06 - Częstochowa, Poznań, Białystok, Szczecin, Leszczawa Dolna gm. Bircza  , Sosnowiec, Myślibórz, Barnimie, Rybaki, Kielce

2.06 - Legnica

3.06 - Łódź

6.06 - Opole

7.06 - Rokitno

8.06 - Siemiatycze, Łańcut

Sieć sklepów Biedronka od 2006 r. współpracuje z oddziałami diecezjalnymi Caritas. Partnerstwo pomiędzy siecią Biedronka i Caritas w Polsce nie ogranicza się tylko do organizacji Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego. Wspólnie obchodzone są także Mikołajki oraz Dzień Chorego. Od początku współpracy sieć przekazała już ponad 800 000 paczek dla dzieci i potrzebujących. Od wielu lat sieć organizuje również bezpłatne kolonie dla dzieci, na które zapraszani są podopieczni Caritas w Polsce. W 2013 r. wzięło w nich udział 30 dzieci wskazanych przez Caritas. Łącznie od 2007 r. z kolonii skorzystało już 160 dzieci.

Dużym odzewem ze strony klientów cieszą się także ogólnopolskie akcje zbiórek żywności – tylko podczas tegorocznej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam” w ponad 800 sklepach Biedronka zebrano blisko 150 ton żywności dla najbardziej potrzebujących. Sieć przekazuje także darowizny produktowe na rzecz m.in. świetlic środowiskowych czy domów opieki. Powyższe działania podejmowane wspólnie z oddziałami diecezjalnymi Caritas są obsługiwane logistycznie przez regionalne centra dystrybucyjne sieci Biedronka.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl