updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

XXIV edycja wyróżnień Raportu CSR

  • Napisane przez RaportCSR.pl
  • Dział: CSR

W 24. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wyróżnieni zostali: Fundacja Dorastaj z Nami oraz SES Astra. Tematem przewodnim Raportu była polityka senioralna i cywilizacyjne wyzwania stojące przed pokoleniem 50+.

W każdej edycji wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących.

Laureaci XXIV edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu":

Fundacja Dorastaj z Nami wyróżniona za działania na rzecz dzieci, których rodzice zostali poszkodowani w trakcie pełnienia służby publicznej.

- Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób podczas pełnienia służby publicznej ryzykuje swoje życie i zdrowie dla nas i dla naszego bezpieczeństwa. Nikt z nas nie zastanawia się też, czy te osoby mają swoje rodziny – dzieci, które w razie wypadku rodzica w czasie służby zostają pozbawione nie tylko jego miłości, lecz także wsparcia w nauce i przyszłych wyborach życiowych – mówi Magdalena Pawlak, prezes fundacji.

Fundacja powstała z inicjatywy 27 polskich firm, często konkurujących na rynku, które zjednoczyły się w solidarnej misji społecznej.

SES Astra wyróżniona za stworzenie i organizację konkursu Astra Talent, którego głównym celem jest wsparcie organizacji pozarządowych.

- Astra Talent został zainicjowany w celu zachęcenia dzieci ze szkół podstawowych do poszerzenia swojej wiedzy na temat najnowszych osiągnięć technologii poprzez sztukę i jednocześnie pomocy wybranym organizacjom non-profit – mówi Barbara Uzunowa-Drymer, dyrektor marketingu SES Astra.

Konkurs jest przykładem działań CSR i precyzyjnie wpisuje się w definicję społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa łączy misję firmy z działaniami o charakterze społecznym.

Wiodącym tematem obecnego wydania Raportu CSR była cyfrowa aktywizacja pokolenia 50+. Nasi rozmówcy, m.in. Krzysztof Głomb, prezes stowarzyszenia „Miasta w Internecie", czy Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej przekonują na łamach Raportu, jak bardzo tzw. e-integracja seniorów może pomóc polskiej gospodarce. W Raporcie poruszamy też sprawy dotyczące zmian w sprawozdawczości danych niefinansowych przez firmy w Unii Europejskiej, co wiąże się z wprowadzeniem nowej dyrektywy przez Radę UE.

Tradycyjnie w Raporcie nie zabrakło też przykładów odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Piszemy m.in. o akcji „Ciepło z natury", prowadzonej przez PGNiG Termika; „Czytaj etykiety", prowadzonej przez sieć sklepów Biedronka czy o wsparciu młodych sportowców przez firmę Arcus.

Cały raport można obrać ze strony www.raportcsr.pl.

Raport CSR jest przygotowywany co kwartał przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa i portal RaportCSR.pl, przy wsparciu dodatku ekonomicznego do Super Expressu - Super Biznes oraz portalu Kurier365.pl. Partnerem Raportu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl