updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Godny pochówek ukraińskich poległych

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Godny pochówek ukraińskich poległych fot. sxc.hu

Stowarzyszenie Barwy Tęczy zwraca się z prośbą o wsparcie charytatywne (rzeczowe lub pieniężne) dla akcji humanitarnej Czarny Tulipan na wschodniej Ukrainie. W jej ramach wolontariusze poszukują zaginionych i poległych żołnierzy ukraińskich w wojnie w Donbasie i następnie chowają ich z należnymi honorami. Dotychczas udało się odnaleźć zwłoki ok. 170 żołnierzy.

O wielu z nich nikt nie pamięta, bądź nie wiadomo, gdzie zginęli. Często trudno ich zidentyfikować. Zdarza się, że ciała żołnierzy pożerają psy i dzikie zwierzęta. Uczestnicy akcji ryzykują zdrowiem i życiem, aby spełnić wobec poległych za ojczyznę obywatelski i ludzki obowiązek. Wielu wolontariuszy ma duże doświadczenie w tego typu misjach, ponieważ wcześniej zajmowali się poszukiwaniem i ekshumacją grobów ofiar II wojnie światowej.

 

Stowarzyszenie włączyło się w zorganizowanie pomocy finansowej i materialnej na rzecz Czarnego Tulipana. Podpisaliśmy porozumienie ze Związkiem Polaków Miasta Kijowa, które wraz ze Związkiem Narodowa Pamięć z siedzibą w Kijowie prowadzi akcję. Szczegółowych informacji o tym, jak można nas wesprzeć, udziela prezes Stowarzyszenia „Barwy Tęczy”, p. Elżbieta Piątek , tel. 882019887, 604 057 939.

Nr konta dla wpłat na wsparcie akcji "Czarny Tulipan": 98114020040000370275532188.

Wykaz rzeczy niezbędnych do pracy przy ekshumacji zwłok na wschodzie Ukrainy
Na podstawie § 4 Porozumienia ustala się następujący wykaz rzeczy niezbędnych do pracy przy ekshumacji zwłok na wschodzie Ukrainy:
1. Chłodziarka (refrygerator) ( przewaga: nie w najgorszym stanie, Volkswagen LT 28, 30; Isuzu, Mercedes, Ford, nie francuski, bezpretensjonalny system  paliwa (odporny na złą jakość benzyny), chętnie diesel. Możliwie z kabiną dla 5-6 osób.
2. Pasażersko-towarowy mikrobus (przewaga: Volkswagen T 4 czy dowolny drugi, Mercedes, Ford), możliwie pełno napędowy,  chętnie diesel.
3. Suszarka dla bielizny. Potrzebna jest  dlatego, żeby w czasie jesieni\zimy była możliwość wysuszyć ubranie robocze za krótki okres czasu.
4. Środek komunikacji  - 2 komplety. Dla wsparcia kontaktu między grupami podczas pracy, komórkowe połączenie w większości przypadków jest nieobecne.
5. GPS - nawigatory (turystyczne). Dla wyznaczenia  miejsca, gdzie znaleziono ciało. - 2 szt.
6. GPS - nawigator samochodowy. – 2 szt.
7. Maski Biobójcza Triosyn T-5000V - niwelująca nieprzyjemne zapachy (może być innej firmy).
8. Jednorazowe wodoodporne kombinezony.
9. Termobielizna.
10.  Żywność o długim terminie przydatności do spożycia. 

 

Please provide full Credentials Infomation