updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Dom z Wyższą Kulturą

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Dom z Wyższą Kulturą www.sxc.hu
Alior Bank rozpoczął drugą edycję konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”. Jest to ogólnopolska akcja skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność.
{jumi [*4]}Cztery placówki kulturalne, które zgłoszą najlepsze pomysły na projekt w kategorii: kultura, edukacja, integracja oraz sport i rekreacja, otrzymają po 15 tys. zł na ich realizację. Zgłoszenia projektów w ramach  II edycji konkursu będą  przyjmowane do 25 października 2010 r. Aby wziąć w nim udział, należy w tym czasie wypełnić wniosek, a także uzyskać rekomendację dyrektora oddziału Alior Banku. Następnie kapituła konkursowa wytypuje 16-20 najlepszych projektów. Spośród nich internauci za pośrednictwem strony konkursowej dokonają wyboru ostatecznych zwycięzców II edycji. Zostaną nimi cztery projekty, które uzyskają największą liczbę głosów.

W I edycji konkursu „Dom z Wyższą Kulturą” nadesłano 240 projektów. Najwięcej głosów internatów (blisko 46 tys.) otrzymał projekt „Skarby UNESCO w Polsce”, zgłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: projekt „Senior z [email protected]ą”, zaproponowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach Śląskich, projekt „Uliczne gierki na Nadodrzu”, przedstawiony przez Fundację Dom Pokoju oraz projekt „Musical w Meloniku”, realizowany przez Rzeszowski Dom Kultury.

{jumi [*9]}

Warszawa