updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Europa i Afryka - dwa koła biznesu

  • Napisane przez MS
  • Dział: CSR
Wyróżniony Europa i Afryka - dwa koła biznesu

Asante Bikes to młoda firma założona przez pasjonata kolarstwa i Afryki. Rowery, które wyróżnia specjalna bambusowa rama, tworzone są w Ghanie, a sprzedaż każdego egzemplarza wspiera edukację w miejscu produkcji.

- CSR w wielu firmach to działanie projektowe, dodatek do głównego biznesu mający zapewnić pozytywny wpływ firmy dla społeczeństwa i środowiska - mówi Igor Pielas, założyciel Asante Bikes. – Nasza firma posiada inny model biznesowy, oparty o ideę przedsiębiorczości społecznej.

Jak tłumaczy, działania CSR są wpisane w działalność i wartość firmy. - W takim modelu mamy dwa zyski; finansowy i społeczny, które są nierozerwalnie ze sobą związane. Taka idea przedsiębiorczości opiera się o regułę 4P, czyli: profit, purpose, people, planet – dodaje Pielas.

Asante Bikes dostarcza rowery klientom w Polsce, jednak równie duży wpływ ma na społeczność w Afryce. Produkcja ekologicznych bambusowych ram rozpoczęła się na podstawie projektu społecznościowego, ale dopiero założenie firmy pozwoliło jej utrzymać się bez darowizn dobroczyńców. Firma zatrudnia społeczność wiejską z regionu Asante w Ghanie. Dodatkowo w firmie funkcjonuje zasada „one for one" – każdy sprzedany rower to stypendium edukacyjne dla dziecka w Ghanie.

- Stworzyliśmy AsanteEDU, inicjatywę crowdfundingową, która osiągnęła sukces. Dzięki niej powstały 3 interaktywne biblioteki dostosowane do afrykańskich realiów. Obecnie poszukujemy inwestorów by rozpocząć sprzedaż rowerów poza granicami Polski - mówi Pielas.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl