updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Serce za serce dla Biedronki

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Serce za serce dla Biedronki www.sxc.hu

Spółka Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka, została wyróżniona statuetką „Serce za serce”, przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, za wsparcie budowy komory serca dla dzieci.

{jumi [*4]}Biedronka od samego początku swojej działalności w Polsce, czyli od 15 lat, aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Wspiera rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka, odwiedza maluchy z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego, a także organizuje świąteczne paczki dla dzieci z najuboższych rodzin. - Pomoc najmłodszym to jeden z priorytetów działań Biedronki – mówi Anna Sierpińska, dyrektor ds. personalnych w Jeronimo Martins Dystrybucja. – Zaangażowanie w prace nad budową pierwszej w Polsce sztucznej komory serca dla dzieci jak najbardziej wpisuje się w nasze działania społecznej odpowiedzialności. Cieszy nas, że możemy przyczynić się do realizacji tak cennej inicjatywy.

Dzięki wsparciu sponsorów, w tym właśnie Biedronki, Fundacja realizuje projekt budowy pierwszej w Polsce sztucznej komory serca dla dzieci. Misją tego programu jest rozwój polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzenie do praktyki klinicznej nowoczesnych technologii w zakresie leczenia wad serca u najmłodszych. Wyróżnienia zostały wręczone już po raz 19, w Zabrzu, podczas galowego koncertu, zorganizowanego przez Fundację. Obok Biedronki otrzymały je firmy: Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe Proinstal w Zabrzu, Rabat Pomorze w Pruszczu Gdańskim, Vix Filtron w Gostyniu oraz Eco Clima-Mc Gregor w Zabrzu. Podczas gali, której gwiazdą był słynny bas Aleksander Teliga, wręczono również wyróżnienia „Przyjaciel Fundacji” - dla wpierających ją na nieco mniejszą skalę - oraz przyznawane w uznaniu dorobku medale prof. Zbigniewa Religi. Te ostatnie otrzymali w tym roku: Śląski Uniwersytet Medyczny, wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska oraz kardiochirurg, przewodniczący rady naukowej zabrzańskiej fundacji prof. Marian Zembala, który był jednym z asystentów Religi przy pionierskiej operacji 25 lat temu. W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ odbyło się dokładnie w 25. rocznicę pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce, którego dokonał zespół ze Śląskiego Centrum Chorób Serca pod kierunkiem prof. Zbigniewa Religi. Podczas koncertu wystąpili m.in. światowej sławy śpiewak operowy, Aleksander Teliga oraz tenor Maciej Komandera. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Biedronka realizuje wiele zadań z zakresu CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomoc w formie paczek, czy kolonii obejmuje równie dzieci pracowników. Biedronka prowadzi własne akcje charytatywne w ponad 1500 sklepach w Polsce oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Są to m.in. kampanie promujące darowizny w ramach przekazania 1 proc. podatku na rzecz najmłodszych.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation