updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Dom bezpieczny

  • Napisane przez Anna Krawczyk
  • Dział: CSR

Mój dom, moja twierdza - prawda czy fałsz? To hasło cyklu spotkań, organizowanych w ramach społecznego programu „Dom Bezpieczny”, którego celem jest zbudowanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego życia oraz użytkowania naszych domów i mieszkań.

Uczestnicy tej inicjatywy chcą pokazać, jak można w prosty sposób zabezpieczyć się przed zagrożeniami włamania, pożaru, wypadku czy choćby zalania mieszkania.
Ambasadorami programu zostali Kevin Aiston, najbardziej znany strażak w Polsce oraz Jolanta Żó,łkowska aktorka filmowa i teatralna, bohaterka najdłuższego polskiego serialu w historii pod tytułem „Dom”.

Podczas niedawnej konferencji, która była pierwszą z cyklu spotkań poświęconych tematowi bezpieczeństwa i zabezpieczeń, eksperci przekonywali jak łatwo jest otworzyć kłódkę przy pomocy niewielkiej pęsetki czy sforsować okno używając jedynie śrubokręta. Zwrócili też uwagę, jak ryzykowne jest instalowanie krat w oknach – utrudniają wprawdzie złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale są śmiertelną pułapką dla mieszkańców np. podczas pożaru.

Dyskusja ekspertów dowodzi, że to właśnie poczucie bezpieczeństwa i jego potrzeba jest jedną z podstawowych przyczyn inwestowania w zabezpieczenia własnych domów i mieszkań. Potwierdziła się przy tym teza, jak bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl