updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Artyści na rzecz budowy sztucznej komory serca

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Krzysztof Gradecki, prezes EKO Holding EKO Holding Krzysztof Gradecki, prezes EKO Holding

W sklepach sieci EKO można kupić płytę „Cudowny Świat”, którą nagrali polscy artyści 25 lat po pierwszym udanym przeszczepie serca w naszym kraju. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na budowę sztucznej komory serca dla dzieci.

{jumi [*4]}Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Na płycie usłyszeć będzie można interpretacje znanych piosenek w wykonaniu 13 polskich piosenkarzy i aktorów. W nagraniu płyty udział wzięli m.in. Małgorzata Walewska, Stanisław Sojka, Maciej Maleńczuk, Andrzej Piaseczny i Łukasz Zagrobelny. W finałowej piosence – „What a wonderful Word” Louisa Armstronga, która była ulubioną piosenką Zbigniewa Religi, wystąpili wszyscy zaangażowani w projekt wykonawcy. Solistom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej. Płyta kosztuje 29,99 zł i jest dostępna w sieciach sklepów EKO, Empik i Neonet. - Jestem dumny, że bierzemy udział w tej inicjatywie i przekonany, że nasi klienci okażą hojność. Zakup płyty to nie tylko wspaniały prezent świąteczny, ale przede wszystkim dar dla wszystkich dzieci, które czekają na sztuczną komorę serca - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes Grupy EKO Holding.

Budowę aparatury, finansowaną z pieniędzy zebranych wyłącznie ze zbiórek publicznych, rozpoczęto w 2008 r. w należącej do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, Pracowni Sztucznego Serca.  EKO Holding od samego początku wspierał to dzieło. W 2009 r. spółka została uhonorowana nagrodą Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii – „Oskarem Serca”. W swojej dotychczasowej współpracy z Fundacją, EKO Holding sponsorował akcję „Serce masz tylko jedno”, w ramach której przekazał na projekt budowy sztucznego serca 130 tys. zł. Wiosną 2008 i 2009 r. we wszystkich supermarketach EKO zostały z kolei zorganizowane akcje charytatywne „Z Sercem dla Serca”, w ramach których zbierane były środki na opracowanie prototypu i wdrożenie do praktyki klinicznej sztucznej komory wspomagania serca dla dzieci.  Łącznie EKO Holding przekazał na rzecz Fundacji kwotę ponad 1,5 mln zł.

{jumi [*9]}

Warszawa