updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

Plus i NBP zagrają z WOŚP

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Plus i NBP zagrają z WOŚP www.sxc.hu

Sieć Plus, podobnie jak Narodowy Bank Polski, również w tym roku wesprze finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz dziewiętnasty odbędzie się w najbliższą niedzielę.

{jumi [*4]}Plus już od wielu lat aktywnie angażuje się w pomoc przy organizacji finału. W br. licytację serduszek i kart telefonicznych wspomogą konsultanci sieci – wolontariusze, którzy będą obsługiwać infolinię aukcji telewizyjnej. Plus zapewnił organizatorom także wsparcie technologiczne. Operator udostępni swoim klientom możliwość wysyłania charytatywnych SMS-ów (numer 75 565), z których całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP. W tym roku ruch SMS będzie rozliczany zgodnie z zasadami rozporządzenia ministerstwa finansów zwalniającego część SMS-ów charytatywnych z podatku VAT. Koszt SMS-a wynosić będzie zawsze 6,15 zł , z czego w przypadku klientów postpaid cała kwota przekazana zostanie na rzecz WOŚP, natomiast w przypadku klientów prepaid Fundacja otrzyma kwotę 5 zł (6,15 zł minus VAT). Podobnie jak we wszystkich akcjach charytatywnych operator sieci Plus nie będzie pobierał żadnych opłat związanych z funkcjonowaniem serwisu. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP klienci sieci Plus za pośrednictwem SMS-ów zasilili konto Fundacji kwotą 953.600 zł. Podczas tegorocznego Finału Plus przekaże na rzecz WOŚP kampanię reklamową w usłudze Chill Bill marki prepaid 36.6 – 50 tys. emisji 30-sekundowych spotów reklamowych o wartości cennikowej 30.000 zł + VAT, a także oryginalną koszulkę Reprezentacji Polski w piłce siatkowej oraz piłkę z autografami naszych siatkarzy. Dodatkowo w czasie trwania Finału Plus udostępni aplikację „Pierwsza Pomoc” w telefonach komórkowych. Użytkownicy wszystkich sieci komórkowych będą mogli bezpłatnie ściągnąć aplikację przez łącze Bluetooth w niedzielę 9 stycznia 2011 r. w studiu TVP w Warszawie. Użytkownicy sieci Plus mogą ją bezpłatnie pobrać, korzystając również z  serwisu WAP oraz wysyłając bezpłatną wiadomość SMS o treści POMOC pod numer 8045.

Przez cały styczeń we wszystkich oddziałach okręgowych NBP będą wystawione skarbonki z logo WOŚP, do których można wrzucać pieniądze na rzecz Orkiestry. Bank przekazał także wartościowe przedmioty na charytatywne aukcje. Decyzja o wsparciu przez bank WOŚP zapadła na spotkaniu prezesa Marka Belki z Jerzym Owsiakiem. W ubiegłych latach NBP wspierał także Orkiestrę m.in. emitując serię monet kolekcjonerskich i okolicznościowych na jej 10-lecie - w tym jedyną w powojennej historii Polski monetę z „dziurką” o nominale dwa złote. W 2004 r. XXIII Konferencja Dyrektorów Mennic w San Francisco uznała tę monetę za najbardziej zaawansowaną technicznie na świecie. Choć XIX finał odbędzie się 9 stycznia 2011 r. to wspólne granie NBP i WOŚP potrwa do końca miesiąca. Nie ograniczy się do zbiórki pieniędzy - na aukcjach w serwisie Allegro będzie można wylicytować przedmioty przekazane przez NBP, w tym, m.in. cenne zestawy monet i banknotów kolekcjonerskich. Zachęcamy do wsparcia XIX finału WOŚP. Wystarczy wrzucić pieniądze do skarbonek ustawionych w oddziałach okręgowych NBP lub wziąć udział w aukcjach internetowych. Podczas tegorocznego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation