updated 11:25 PM CEST, Jun 18, 2019
A+ A A-

Amatorska PlusLiga po raz drugi

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Amatorska PlusLiga po raz drugi Amatorska PlusLiga

„Podejmij wyzwanie!” pod takim hasłem rusza II edycja Amatorskiej PlusLigi, ogólnopolskich zawodów siatkówki halowej. Od marca do lipca siatkarki i siatkarze amatorzy zmierzą się w halach w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Bydgoszczy.

{jumi [*4]}W czerwcu rozegrane zostaną dwa półfinały: w Poznaniu i w Warszawie. Zwycięska drużyna wyłoniona zostanie w przedmeczu finału Ligi Światowej 9 lipca w hali Ergo Arena w Gdańsku. Pierwsza edycja rozgrywek w 2010 r. zainaugurowała społeczny program Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej skierowany do miłośników siatkówki. Uczestniczyło w nim niemal 200 zespołów. W tym roku organizatorzy kolejnej edycji imprezy: Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus oraz Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, rozszerzyli zasięg Amatorskiej PlusLigi na osiem miast i dodali młodzieżową kategorię dla zawodników w wieku 16 i 17 lat. Rekrutacja trwa od 11 stycznia do 21 lutego br. Uczestnikami Amatorskiej PlusLigi 2011 mogą być wyłącznie klienci sieci Plus. Udział w rozgrywkach na każdym etapie jest bezpłatny. Na drużyny zgłaszające się w punktach sprzedaży Plusa czeka bonus w postaci koszulek sportowych z nazwa zespołu. Formularze zgłoszeniowe, regulamin, spis wyznaczonych punktów sprzedaży oraz pozostałe informacje nt. rozgrywek znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Amatorskiej PlusLigi pod adresem: www.amatorskaplusliga.pl

Pierwsze rozgrywki cieszyły się ogromną popularnością. Zwycięski zespół został wyłoniony 9 lipca 2010 r. w katowickim „Spodku” przed spotkaniem LŚ Polska-Niemcy. Petro-Tank Kędzierzyn-Koźle pokonał wówczas Karlab Gdynia 3:2 (20:25, 20:25, 25:22, 25:18, 15:12) – informował portal plusliga.pl. Rywalizacja odbywała się od 22 maja do 4 lipca w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wejherowie i Wrocławiu. MVP finału został Piotr Kwaśniewski z Petro Tanku. - Tak mi wówczas biło serce z emocji, że nie słyszałem braw kilku tysięcy widzów. Oczywiście zagramy w obecnej edycji, może pod inną nazwą. W Kędzierzynie-Koźlu siatkówka jest bardzo popularna. Na pewno będą inni chętni. Znakomicie, że powstało coś takiego jak Amatorska PlusLiga. Tylko przyklasnąć firmie Plus za tak świetny pomysł - powiedział Piotr Kwaśniewski.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation