updated 11:25 PM CEST, Jun 18, 2019
A+ A A-

Dar Biedronki dla niepełnosprawnych dzieci

  • Napisane przez bk
  • Dział: CSR

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka, przekazał we wtorek Zespołowi Szkół Integracyjnych w Lubinie nowoczesny bus Mercedes Sprinter, w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posłuży on do przewozu uczniów do szkoły, na wycieczki i zawody sportowe oraz na zajęcia dydaktyczne do muzeów i teatrów.

{jumi [*4]}Bus może pomieścić 16 pasażerów. Zamontowano w nim windę elektryczną, jest też specjalnie oznakowany jako pojazd przewożący osoby niepełnosprawne. – Cieszymy się bardzo z tego podarunku i dziękujemy za niego serdecznie JMD. Dzięki niemu nasi uczniowie będą mogli wygodniej dojeżdżać do szkoły i do domu, a także na popołudniowe zajęcia dodatkowe. Samochód ułatwi nam też organizację wyjazdów klas integracyjnych na zajęcia dydaktyczne do muzeów, teatru, na paraolimpiady i wycieczki – podkreśla Bernadeta Krug, dyrektor zespołu szkół.

Biedronka od samego początku swojej działalności w Polsce, czyli już od ponad 15 lat, aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Wspiera rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka, organizowane przez Caritas, odwiedza maluchy z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego, a także organizuje świąteczne paczki dla dzieci z najuboższych rodzin.

- Pomoc chorym i potrzebującym dzieciom to jeden z priorytetów działań Biedronki – mówi Nuno Teixeira, Dyrektor Operacyjny Regionu Zachodniego w Jeronimo Martins Dystrybucja, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu samochodu. – Ufundowanie przez nas nowoczesnego busa dla Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie jak najbardziej wpisuje się w nasze działania społecznej odpowiedzialności. Cieszy nas, że możemy przyczynić się do polepszenia warunków nauki niepełnosprawnych uczniów.

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie składa się ze Szkoły Podstawowej numer 1 z klasami integracyjnymi oraz Gimnazjum Integracyjnego. Obecnie w 22 klasach szkoły podstawowej uczy się 445 uczniów, a w 6 klasach gimnazjum – 118. Ośmiu specjalistów: psychologów i pedagogów sprawuje bezpośrednią opiekę nad 77 niepełnosprawnymi uczniami O wysokiej jakości w zakresie bezpieczeństwa pobytu dzieci i młodzieży w placówce świadczy przyznanie w czerwcu 2010 rok przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  certyfikatu „Szkoły dbającej o bezpieczeństwo”.

Biedronka realizuje wiele zadań z zakresu CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomoc w formie paczek, czy kolonii obejmuje również dzieci pracowników. Biedronka prowadzi własne akcje charytatywne w ponad 1650 sklepach w Polsce oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Są to m.in. kampanie promujące darowizny w ramach przekazania 1 proc. podatku na rzecz najmłodszych.

Do regularnych badań profilaktycznych Biedronka zachęca także swoich pracowników. W ramach akcji „Razem zadbajmy o zdrowie”, wszyscy zatrudnieni w Biedronce mogą skorzystać ze specjalistycznych badań, pozwalających na wczesne wykrycie groźnych chorób. Bierze w nich udział coraz więcej osób. Wszystkie panie pracujące w Biedronce mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, cytologicznych oraz ultrasonograficznych piersi. Niesłabnącą popularnością cieszą się też bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, które Biedronka finansuje pracownikom.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation