updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Rajd Polski Kobiet - przeciw nowotworom

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Kierownictwo Rajdu Polski Kobiet w miejscu, skąd rozpocznie się impreza Fundacja Teraz Kobiety Kierownictwo Rajdu Polski Kobiet w miejscu, skąd rozpocznie się impreza

17-19 czerwca odbędzie się samochodowy Rajd Polski Kobiet, zorganizowany przez Fundację „Teraz Kobiety”. Impreza ma zwracać uwagę na dbałość pań o swoje zdrowie poprzez profilaktyczne badania ukierunkowane wykryciu raka piersi i szyjki macicy.

{jumi [*4]}W związku z tym na trasie rajdu, wiodącego spod warszawskiego hotelu Bristol przez Łomżę i Tykocin do Białegostoku, w stolicy, Łomży i w Białymstoku będą umiejscowione mammobusy, w których wszystkie chętne kobiety będą mogły nieodpłatnie wykonać badania piersi. Obok, w ambulansach do poboru krwi, przy wsparciu ministerstwa zdrowia oraz ośrodków onkologicznych w Warszawie i Białymstoku, będą przeprowadzane bezpłatne porady i badania wykonywane przez lekarzy specjalistów. Do końca maja będą przyjmowane zapisy kobiet, mających ochotę i siły do czynnego udziału w rajdzie (organizatorzy otrzymali do dziś zgłoszenia od 13. załóg). W rajdzie mogą uczestniczyć kobiety zdrowe, jak i po leczeniu nowotworowym, a także celebryci. Twarzami rajdu będą Martyna Wojciechowska oraz rajdowiec, Jarek Kazberuk. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in.: minister Ewa Kopacz, Agnieszka Maciąg, Jolanta Fajkowska, Iwona Guzowska, Anna Dereszowska, Agata Młynarska, i Anna Dereszowska.

Z danych dr Jerzego Giermka z Centrum Onkologii w Warszawie - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, wynika, iż w ub.r. w Polsce tylko co 10 kobieta (spośród mających prawo do bezpłatnych badań) wykonała cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy, zaś co czwarta - badania mammologiczne, pomagające wykrywać nowotwory piersi.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation