updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

XVIII Parada Parowozów - Pary czar

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony "Piękna Helena" PKP Cargo "Piękna Helena"

Dwanaście zabytkowych parowozów zaprezentuje się podczas tegorocznej, osiemnastej Parady Parowozów w Wolsztynie k. Poznania 29-30 kwietnia br.

{jumi [*4]}Po raz kolejny, miłośników parowych lokomotyw oczaruje „Piękna Helena”. Podczas dwóch dni imprezy kwietnia wystąpią także akrobaci, tancerze i cyrkowcy z grupy Fly Cube i Duo Majestic oraz mega mocni Strongmeni. Nad całością pieczę będzie trzymać PKP Cargo Logistics oraz Fundacja Era Parowozów. Wieczorem, 29 kwietnia, ponad stuletnia fasada Parowozowni pokaże się w zupełnie nowej odsłonie. Stanie się tak dzięki laserowej animacji. Następnie do akcji wkroczą akrobaci i cyrkowcy z wrocławskiej grupy Fly Cube, która pokazała swoje możliwości artystyczne w programie „Mam talent” oraz tancerze z ogniem. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie wyjątkowa forma spektaklu - „Światło, para dźwięk” z udziałem buchających parą lokomotyw w muzycznej aranżacji i świetlnej oprawie. 30 kwietnia od wczesnych godzin porannych majestatyczne lokomotywy będą przygotowywane do tytułowej Parady Parowozów. W tym roku udział w Paradzie zapowiedziały parowozy z Niemiec, Węgier, Czech oraz z polskiej parowozowni w Chabówce. Wśród gospodyń pikniku zobaczymy „Piękną Helenę” (po generalnym remoncie zachwyca swymi gabarytami, znana jest z najwyższych kół o średnicy 2 m i możliwości osiągnięcia prędkości nawet do 140 km/h) oraz trzy inne przedstawicielki Wolsztyna. Wymienione lokomotywy trakcji parowej zaprezentują się tysiącom zebranych widzów indywidualnie, w parach, by na koniec pokazu połączyć się w jeden, długi skład. Nie tylko kolejowe machiny pokażą swoją moc – o miano najsilniejszego będą walczyć Strongmani w zawodach przeciągania parowozu. W trakcie całej imprezy uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w konkursach, obejrzeć pokazy mistrzów akrobatyki, zwiedzić parowozownię i zobaczyć pokaz obrządzania parowozów oraz zapoznać się ze sprzętem ratownictwa technicznego.

Parada Parowozów to jednocześnie dobra okazja, aby wspomóc akcję ratowania tych pięknych i unikatowych maszyn. Będzie to możliwe poprzez przekazanie datku w ramach dorocznej zbiórki publicznej organizowanej przez Fundację Era Parowozów lub poprzez zakup okolicznościowych pamiątek na stoiskach Fundacji. Dwudniowe święto zabytkowych parowozów odbywa się na terenie Parowozowni, która jest ostatnim, czynnym obiektem tego typu na świecie. Na jej wyjątkowość składa się fakt, że codziennie z Parowozowni wyruszają planowe pociągi pasażerskie na trasie Wolsztyn – Poznań. W 2011 r. okrągły jubileusz obchodzi jeden z organizatorów Parady – PKP Cargo. Misją Spółki jest transport towarów oraz świadczenie usług logistycznych. W ramach dynamicznego rozwoju firmy, powstała grupa PKP Cargo Logistics, w skład której wchodzą podmioty świadczące usługi w ramach sześciu dywizji, w zakresie przewozów, przewozów kontenerowych, zarządzania teminalami, spedycji, obsługi bocznic oraz napraw taboru. Grupa PKP Cargo Logistics jest obecnie jednym z największych operatorów na rynku europejskim.

Wśród patronów medialnych imprezy znajdują się: Polska Agencja Prasowa, Polska Głos Wielkopolski, Radio Plus, Dzień Wolsztyński, Gazeta Polska, Gazeta Finansowa, Gentleman, Home&Marekt, VIP, Fakty Magazyn Gospodarczy, Wasze Podróże, Rynek Turystyczny, Polska Gazeta Transportowa, Rynek Kolejowy, Kurier Kolejowy, TTG, TLS Biznes, Spedycje.pl, Cashom.pl oraz Kurier365.pl

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation