updated 1:18 PM CET, Nov 14, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Wyróżnienia Raportu CSR

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Wśród nagrodzonych przez GF znalazła się minister Elżbieta Radziszewska Daniel Bereza Wśród nagrodzonych przez GF znalazła się minister Elżbieta Radziszewska

Redakcja tygodnika Gazeta Finansowa zorganizowała trzecią edycję „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” dla firm i instytucji.

{jumi [*4]}Wśród projektów nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w działalność CSR znalazły się tym razem m.in.: Mleczny Start, Wielka Gala Anny dla Anny, I Forum Dobrych Praktyk „Siła kobiet – Siłą firmy”, Tesco Dzieciom „Zbudujemy razem Rodzinny Dom Dziecka” czy program „Biznes Kurier emitowany na antenie TVP Warszawa. Podczas uroczystości wręczone zostały również wyróżnienia w „Rankingu kobiet – rzeczników prasowych 2011”. Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu publikowany jest przez GF co kwartał i w całości poświęcony obszarowi CSR. Ukazało się już dziewięć edycji raportu. W każdym numerze wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują znakomicie przygotowane programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. W raporcie znajdują się również artykuły ekspertów i liderów opinii publicznej, którzy radzą, jak poruszać się w obszarze działań CSR, bo warunkiem sukcesu jest nie tylko wkładanie serca w prowadzony biznes, ale też okazywanie tego serca potrzebującym.

Wręczone zostały nagrody za projekty wyróżnione w VII, VIII i IX edycji Raportu. W VII edycji dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko", za organizację Wielkiej Gali charytatywnej „Anny dla Anny”; oraz min. Elżbiecie Radziszewskiej - Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Hannie Gronkiewicz Waltz - prezydentowi Warszawy, Krajowej Izbie Gospodarczej i Stowarzyszeniu Inicjatywa Firm Rodzinnych - za organizację pierwszego Forum Dobrych Praktyk „Siła kobiet – Siłą firmy”. W VIII edycji dla Tesco Polska za inicjatywę Tesco Dzieciom „Zbudujemy razem Rodzinny Dom Dziecka” oraz firmom Danone, Lubella, Biedronka i Instytutowi Matki i Dziecka - za projekt „Mleczny Start”, promujący zdrowe odżywianie jako podstawę rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym. W IX edycji: dla Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego - za prowadzenie czterech domów rodzinnych dla dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin oraz dla programu „Biznes Kurier” i Aleksandy Zawłockiej, dyrektora Oddziału Telewizji Polskiej w Warszawie - za promocję na antenie TVP idei odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

- Już od pierwszego Raportu staramy się wyróżniać programy i inicjatywy, które, nie tylko odróżnia od innych pomysł, ale przede wszystkim wspierają ważne społecznie obszary – twierdzi Piotr Bachurski, redaktor naczelny tygodnika Gazeta Finansowa. Podczas uroczystości zostały również wręczone wyróżnienia dla kobiet - rzeczników prasowych 2011. Wyróżnione zostały w nim rzeczniczki w pięciu obszarach: spółek samorządowych, spółek giełdowych, firm z udziałem Skarbu Państwa, instytucji finansowych i organizacji reprezentujących przedsiębiorców. Wyróżnienia otrzymały: Donata Nowakowska, Kolee Mazowieckie, Hanna Węglewska, Grupa Kapitałowa Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA, Joanna Wasicka-Zakrzewska, PGNiG SA, Aleksandra Myczkowska, Bank Gospodarki Żywnościowej oraz Natalia Witkowska, rzecznik prasowy  Krajowej Izby Gospodarczej. Specjalne wyróżnienie przyznano minister Elżbiecie Radziszewskiej. Sponsorami III uroczystości wyróżnień „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” byli: Polkomtel SA – operator sieci Plus oraz Polska Grupa Farmaceutyczna. W grupie patronów medialnych znalazł się portal kurier365.pl

{jumi [*9]}

Warszawa