updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Nie daj się złowić w sezonie

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony POdczas konferencji prasowej z okazji rozpoczęcia akcji: "Nie daj się złowić w sezonie". 1 od lewej Artur Radwan, prezes Kolei Mazowieckich Komenda Stołeczna Policji POdczas konferencji prasowej z okazji rozpoczęcia akcji: "Nie daj się złowić w sezonie". 1 od lewej Artur Radwan, prezes Kolei Mazowieckich

15 lipca ruszyła wspólna akcja Kolei Mazowieckich oraz Komendy Stołecznej Policji: „Nie daj się złowić w sezonie”.

{jumi [*4]}Akcja będzie prowadzona w pociągach Kolei Mazowieckich, środkach komunikacji miejskiej oraz szpitalach i placówkach gastronomicznych do 30 września br. W ramach podejmowanych działań policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP zadbają o bezpieczeństwo oraz edukację społeczeństwa w zakresie ochrony przed kradzieżami w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Partnerami akcji są Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie oraz Związek Banków Polskich. Patronat nad akcją objął Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Akcja „Nie daj się złowić w sezonie” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z pociągów Kolei Mazowieckich, środków transportu miejskiego, szpitali, placówek gastronomicznych i biur. Ma także uzmysłowić społeczeństwu, jaką wartość, oprócz finansowej, przedstawiają dokumenty lub karty płatnicze. W wybranych punktach nieumundurowani policjanci odbędą patrole, w trakcie których zwrócą szczególną uwagę na osoby noszące nieostrożnie swoje wartościowe rzeczy (portfele, telefony, bagaże). W przypadku zauważenia takiej osoby, policjanci przykleją naklejkę informującą o zagrożeniu lub zainscenizują kradzież. Przeprowadzona zostanie także rozmowa, której celem będzie uświadomienie, czego nie należy robić, aby nie stać się potencjalną ofiarą kradzieży kieszonkowej. Dodatkowo zostanie wręczona ulotka z zasadami bezpieczeństwa.

- W pociągach czy też środkach transportu publicznego podróżni często nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwo, związane z drobnymi kradzieżami. Wraz z policjantami z Komendy Stołecznej Policji chcemy uczulić naszych pasażerów, by dbali o tak ważne czynności, jak dokładne zamknięcie torby, czy schowanie telefonu lub portfela – mówi Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich – Nie jest to nasza pierwsza akcja – w okresie Świąt Wielkanocnych zwracaliśmy uwagę osób podróżujących komunikacją miejską na kieszonkowców w ramach akcji „Nie daj się zrobić w jajo”. Spółka była także partnerem akcji „Powiadom! Nie Toleruj!”, której celem było uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation