updated 4:37 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Konkursy KM dla wolontariuszy

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Konkursy KM dla wolontariuszy www.sxc.hu

W związku z przedłużeniem naboru zgłoszeń w innych regionach również na Mazowszu wydłużony został termin zgłaszania kandydatów w konkursach „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” i „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”.

{jumi [*4]}Koleje Mazowieckie poinformowały, że nowy termin upływa 9 września 2011 r. Rozstrzygnięcie konkursu na etapie wojewódzkim nastąpi do 19 września 2011 roku, natomiast na etapie ogólnopolskim - do 30 września br. Przypominamy, że Konkurs „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom” skierowany jest do: organizacji pozarządowych; innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz do podmiotów realizujących program wolontariatu pracowniczego. Jeden podmiot może zgłosić jedną kandydaturę podmiotu realizującego program z udziałem wolontariuszy w dowolnym obszarze życia społecznego. Celem konkursu jest promocja pozytywnych przykładów organizacji i instytucji, które na co dzień bardzo dobrze współpracują z wolontariuszami. Wyłonieni laureaci otrzymają tytuł „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. Tytuł przyznawany jest na okres dwóch lat przez Centrum Wolontariatu w Warszawie. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć opis działań realizowanych przed nominowany podmiot (maks. 3 strony maszynopisu). W kolejnym konkursie, „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”,  zostaną wyróżnieni poszczególni wolontariusze, grupy wolontariuszy, bądź rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Na etapie wojewódzkim zostanie wyłonionych trzech laureatów, których kandydatury jednocześnie będą ubiegały się o wyróżnienie na etapie ogólnopolskim. Wolontariuszy mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariackiej, a także zgłaszać się mogą sami wolontariusze. Organizacje mogą zgłaszać od jednego do pięciu kandydatów/-tek, działających w dowolnym obszarze życia społecznego. Do każdego formularza zgłoszeniowego należy dołączyć opis nominowanej osoby (maks. 4 strony maszynopisu). Wymagane dokumenty należy dostarczyć na adres:

1) Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa – osobiście lub za pośrednictwem poczty;

2)Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – pocztą elektroniczną.

Więcej informacji na: http://www.dialog.mazovia.pl/wolontariat_konkursy.html

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation