updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

10 pikników na 10-lecie PKP Cargo

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Piknik w Przypkach k/Tarczyna PKP Cargo Piknik w Przypkach k/Tarczyna

W ostatni weekend w Przypkach k. Tarczyna odbyło się pierwsze plenerowe spotkanie dla pracowników PKP Cargo z cyklu „10 pikników na 10-lecie”.

{jumi [*4]}W pikniku uczestniczyło prawie tysiąc osób, przede wszystkim pracowników Zakładu Mazowiecko-Podlaskiego spółki i ich rodzin, a także klienci regionalni, władze samorządowe i dziennikarze. Pikniki PKP Cargo to jedno z wydarzeń uświetniających jubileusz 10–lecia spółki. - W związku z okrągłym jubileuszem spółki przygotowaliśmy dla naszych pracowników szereg konkursów i spotkań integracyjnych. W czerwcu zakończyliśmy projekt „Niezwykli ludzie PKP CARGO”, którego celem było pokazanie niecodziennych pasji i zainteresowań naszych pracowników. W drugiej połowie lipca grupa wyłonionych w kwalifikacjach pracowników PKP Cargo zdobyła najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc, co ma symbolicznie odzwierciedlać najwyższe cele, jakie stawia sobie nasza spółka. W sierpniu i wrześniu realizujemy projekt „10 pikników na 10-lecie”, skierowany do wszystkich naszych pracowników i ich rodzin. Chcemy pokazać, że „rodzina PKP CARGO” to nie tylko slogan ukuty na potrzeby marketingowe. Zależy nam, żeby nasi pracownicy coraz pełniej integrowali się z firmą oraz żeby praca w PKP Cargo przynosiła im satysfakcję – powiedział Daniel Ryczek, członek zarządu firmy. Wśród atrakcji pikniku znalazły się koncerty, liczne konkursy, pokazy i animacje dla dzieci, loterie, zawody sportowe i wiele innych. Kolejny piknik, tym razem dla pracowników Zakładu Centralnego spółki, odbył się w niedzielę 21 sierpnia br. nad Zalewem Sulejowskim.

Informacje na temat wydarzeń poświęconym obchodom dziesięciolecia istnienia spółki można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: http://www.pkp-cargo.pl/cargo10 oraz na profilu PKP Cargo na portalu Facebook: http://www.facebook.com/pkpcargo. PKP Cargo rozpoczęło działalność 1 października 2001 r. Spółka jest drugim kolejowym przewoźnikiem towarów w Unii Europejskiej, pod względem masy i wielkości pracy przewozowej, co potwierdzają dane na koniec 2010 roku. Realizowany od początku 2008 r. program restrukturyzacji pozwolił spółce zakończyć 2010 r. z zyskiem netto na poziomie ponad 60 mln zł. W ramach programu restrukturyzacji m.in. zmniejszono liczbę zakładów spółki z 42 do 10 oraz zmniejszono zatrudnienie z ponad 45 tys. do ok. 25 tys. pracowników. Międzynarodowa działalność firmy stanowi obecnie blisko połowę wszystkich realizowanych przewozów. Spółka jest największym towarowym przewoźnikiem na polskim rynku kolejowym i drugim w Unii Europejskiej.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation