updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Raport CSR po raz 10.

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Jacek Janiszewski, jeden z laureatów raportu "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" Daniel Bereza Jacek Janiszewski, jeden z laureatów raportu "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu"

Tygodnik Gazeta Finansowa przyznał – już po raz dziesiąty - wyróżnienia „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”. Za wyjątkowe zaangażowanie w działalność CSR nagrodzono projekty: „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” oraz „Łódź Maraton - Dbam o Zdrowie”.

{jumi [*4]}Kolegium redakcyjne wybierało te inicjatywy spośród ponad 50 różnych projektów społecznych. Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu „Gazety Finansowej” publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. Wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. W publikacji zamieszczane są również artykuły ekspertów i liderów opinii publicznej, którzy radzą, jak poruszać się w obszarze działań CSR – bowiem warunkiem sukcesu jest nie tylko wkładanie serca w prowadzony biznes, ale też okazywanie tego serca potrzebującym. - Jestem miło zaskoczony zainteresowaniem, jakim cieszy się nasz dodatek. Przyznam, że rozpoczynając ten projekt w czasie kryzysu nie wiedzieliśmy do końca, jak zareagują na niego przedsiębiorcy – mówi Piotr Bachurski, redaktor naczelny Gazety Finansowej. – Nasz dodatek ukazuje się już nieprzerwanie od dwóch lat i jest to już 10. edycja. Dziękujemy wszystkim ekspertom, którzy publikują na naszych łamach, partnerom merytorycznym – szczególnie portalowi Kurier365.pl – i przede wszystkim czytelnikom, którzy przysyłają nam maile z informacjami o bardzo ciekawych społecznych inicjatywach firm i instytucji.

W X edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” wyróżniono dwa projekty:

  • PGF SA, Apteki Dbam o Zdrowie oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi - za organizację „Łódź Maraton - Dbam o Zdrowie”. W tegorocznej, pierwszej edycji biegu wystartowało ponad półtora tysiąca osób. Celem tego projektu było promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz samego miasta Łódź w Polsce i na świecie. W akcję włączyło się też kilka organizacji pozarządowych m.in. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Fundacja Dzieci Niczyje;
  • Jacek Janiszewski - przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca  - za autorski projekt „Bezpieczne i ekologiczne wakacje” – popularyzujący ideę rozważnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz uczący umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Stowarzyszenie postanowiło edukować dzieci i młodzież w zakresie propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas organizowanych w całej Polsce specjalnych festynach – w tym roku zwrócono przede wszystkim uwagę na mieszkańców z małych miast.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation