updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Łódzki maraton nagrodzony

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Łódzki maraton nagrodzony www.sxc.hu

Projekt Polskiej Grupy Farmaceutycznej i Aptek Dbam o Zdrowie „Łódź Maraton - Dbam o Zdrowie” został nagrodzony za wyjątkowe zaangażowanie w działalność CSR.

{jumi [*4]}Wyróżnienie zostało przyznane przez tygodnik Gazeta Finansowa w ramach X edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”. Projekt został objęty honorowym patronatem prezydent miasta Łódź - Hanny Zdanowskiej – która również została wyróżniona w „Raporcie CSR”. Kolegium redakcyjne wybierało inicjatywy spośród ponad 50 różnych projektów społecznych. Jury oceniło Maraton jako wyjątkowe wydarzenie sportowe i społeczne, będące wspólnym przedsięwzięciem Aptek Dbam o Zdrowie, Polskiej Grupy Farmaceutycznej i Miasta Łódź. W tegorocznej, pierwszej, edycji biegu po zdrowie wystartowało ponad półtora tysiąca osób. Równolegle do maratonu rozegrany został bieg na 10 km. Łącznie w obu biegach udział wzięło blisko 1500 osób z Polski i zagranicy, w tym zawodnicy mający na koncie udział w największych maratonach świata: Ukraińcy Oleksandr Sitkovski i Witalij Szafar, Kenijczyk Sammy Limo, Tanzańczyk Joseph Daudi, Valentina Delion z Mołdawii, Białorusinki Maria Butakova i Maryna Domantsevich, a także polscy lekkoatleci: Rafał Wójcik, Maciej Miereczko, Agnieszka Janasiak i Arleta Meloch, aktualna mistrzyni Polski w maratonie. Gościem honorowym imprezy była Małgorzata Sobańska, olimpijka z Atlanty i Aten. W ramach projektu odbył się także charytatywny Bieg Śniadaniowy Fundacji Dbam o Zdrowie na dystansie 2,5 km z udziałem elity sportowej maratonu. Celem była zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji. - Organizując maraton chcieliśmy nie tylko promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale również pokazać nowoczesną charytatywność na wzór maratonu londyńskiego. W ramach imprezy został stworzony program Biegam – Pomagam, w ramach którego każdy z biegaczy mógł zbierać pieniądze na dowolnie wybrany przez siebie cel. To wspólna inicjatywa organizatorów i internetowej platformy charytatywnej Do More - mówi Jacek Szwajcowski, prezes PGF.

Kolejny „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” odbędzie się 15 kwietnia 2012 r. - Przed najbliższym maratonem planujemy zorganizowanie w największych miastach Polski klubów biegacza, w których każdy będzie mógł trenować i pod okiem ekspertów przygotowywać się do startu – mówi Szwajcowski.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl