updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

X raport CSR - słowo wstępne

  • Napisane przez Redakcja / Gazeta Finansowa
  • Dział: CSR

Prezentujemy kolejną – już dziesiątą – edycję Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Nasz dodatek ukazuje się już nieprzerwanie od dwóch lat. Dziękujemy wszystkim ekspertom, którzy publikują na naszych łamach, partnerom merytorycznym – szczególnie portalowi Kurier365.pl – i przede wszystkim Czytelnikom, którzy przysyłają nam maile z informacjami o bardzo ciekawych społecznych inicjatywach firm i instytucji.

{jumi [*4]}W jubileuszowej edycji postanowiliśmy wyróżnić kolejne dwa projekty społeczne. Pierwszym z nich jest "Łódź Maraton - Dbam o Zdrowie" – wyjątkowe wydarzenie sportowe i społeczne, będące wspólnym przedsięwzięciem Aptek Dbam o Zdrowie i Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Warto zaznaczyć, że nie odbyłoby się one bez pomocy lokalnych władz. Maraton został objęty honorowym patronatem pani prezydent miasta Łódź - Hanny Zdanowskiej.

W tegorocznej, pierwszej, ale zapewne nie ostatniej, edycji biegu po zdrowie wystartowało ponad półtora tysiąca osób! Celem tego projektu było promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz samego miasta Łódź w Polsce i na świecie. W ramach imprezy został również stworzony program Biegam – Pomagam, w ramach którego każdy z biegaczy mógł zbierać pieniądze na dowolnie wybrany przez siebie cel. To wspólna inicjatywa organizatorów i internetowej platformy charytatywnej Do More. W akcję włączyło się też kilka organizacji pozarządowych m.in. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą", Fundacja Dzieci Niczyje.

Kolejnym wyróżnionym został projekt „Bezpieczne i ekologiczne wakacje" - popularyzujący ideę rozważnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Jest to autorska inicjatywa Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, na którego czele stoi dr Jacek Janiszewski – były minister rolnictwa w rządach Hanny Suchockiej i Jerzego Buzka, pomysłodawca i organizator jednego z najstarszych polskich forów gospodarczych, odbywającego się w Toruniu.

Organizatorzy wyszli z założenia, że choć najczęściej młodzież w wakacje przebywa pod fachową opieką, to nie chroni to młodych ludzi przed wypadkami. Stowarzyszenie postanowiło więc edukować dzieci i młodzież w zakresie propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas organizowanych w całej Polsce specjalnych festynach – w tym roku zwrócono przede wszystkim uwagę na mieszkańców z małych miast.

Promowanie zdrowego, przyjaznego środowisku trybu życia może niektórym wydawać się mocno wyeksploatowanym sloganem, jednak w wypadku przedstawianych w raporcie wyróżnionych projektów mamy do czynienia z konkretnymi działaniami i zaangażowaniem wielu ludzi. To nie są tylko puste słowa – za tymi inicjatywami idą bowiem określone czyny i, co ważniejsze, określone rezultaty

W dodatku znajdą również wiele ciekawych wywiadów, tekstów eksperckich i artykułów dotyczących społecznych inicjatyw. Patronem X edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu są Koleje Mazowieckie.

Życzymy miłej lektury!

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation