updated 1:13 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Fundacja DoZ dla chorych dzieci

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Piotr Pustelnik podczas kolacji w łódzkiej Satynie Pelion Piotr Pustelnik podczas kolacji w łódzkiej Satynie

W restauracji Satyna przy Pl. Komuny Paryskiej 5a w Łodzi odbyła się kolacja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup leków dla Fundacji „Dom w Łodzi” – jedynego Domu Dziecka dla chorych dzieci.

Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł. Organizatorem kolacji była Fundacja Dbam o Zdrowie oraz Pelion SA (do niedawna Polska Grupa Farmaceutyczna SA). Gościem honorowym spotkania był Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Spotkanie stanowiło kontynuację cyklu kolacji charytatywnych zapoczątkowanego w listopadzie 2010 r. Tegoroczną swoją obecnością uświetnił Piotr Pustelnik – instruktor alpinizmu, himalaista, a na co dzień pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej oraz wieloletni przyjaciel Fundacji Dbam o Zdrowie. Pustelnik jest trzecim Polakiem, któremu udało się zdobyć Koronę Himalajów, czyli 14 najwyższych szczytów świata. W kolacji wzięli udział członkowie Zarządu Pelion SA, przedstawiciele władz miasta, lokalnych mediów, a także instytucji i przedsiębiorstw na co dzień współpracujących z firmą. Kupując cegiełkę o wartości 100 zł każdy mógł spełnić marzenia chorych dzieci. Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł. Kwota ta, w formie symbolicznego czeku, została przekazana na ręce Pani Jolanty Bobińskiej, prezes zarządu Fundacji „Dom w Łodzi”.

 

Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w 2007 r. z inicjatywy farmaceutów Aptek Dbam o Zdrowie oraz dzięki zaangażowaniu Pelion SA. W 2008 r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja postanowiła zmierzyć się z niezauważanym wcześniej problemem niewykupywania leków przez Polaków oraz utrudnionym dostępem do farmaceutyków spowodowanym trudną sytuacją życiową i materialną. Fundacja przekazuje pomoc w postaci specjalnych kart Podaruj Zdrowie, za które beneficjenci mogą kupić w aptekach potrzebne leki i artykuły medyczne. Dotychczas Fundacja przekazała pomoc o łącznej wartości blisko 2 mln zł. Pelion SA (do niedawna PGF S.) prowadzi działalność w sektorze ochrony zdrowia na rynku polskim i litewskim. Usługi świadczone przez Grupę obejmujące wszystkie segmenty rynku dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i skierowane są do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation