updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

TP i Polska Miedź Liderami Filantropii

  • Napisał 
  • Dział: CSR
TP i Polska Miedź Liderami Filantropii KGHM Polska Miedź

Już po raz piąty Forum Darczyńców w Polsce, kierując się mottem „Filantropia to dobra inwestycja”, przeprowadziło konkurs Liderzy Filantropii. TP i KGHM Polska Miedź znalazły się w gronie finalistów, zdobywając 1. i 2. miejsca.

Jak poinformowała PAP koordynatorka konkursu Magdalena Pękacka, jego uczestnicy przekazali w ub.r. na cele społeczne ponad 81,7 mln zł, o ponad 30 mln zł więcej niż w 2009 r. W kategorii „Firma, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne” pierwsze miejsce zajęła Telekomunikacja Polska z kwotą darowizn ponad 23,5 mln zł, za nią KGHM Polska Miedź (12,5 mln zł) oraz debiutujące w konkursie PZU (10 mln zł). Konkurs nagradza firmy, które przeznaczają najwięcej pieniędzy na cele społeczne. W tym roku zgłosiło się do niego 30 firm. KGHM nagrodzono także Nagrodą Specjalną za „Konsekwentne zaangażowanie w konkurs i rozwijanie filantropii korporacyjnej w Polsce”. KGHM przeznaczył w ub.r. na cele społeczne 12,5 mln zł. W konkursie dało to środkowe miejsce na podium, jednak biorąc pod uwagę firmy z branży wydobywczej, paliwowej i energetycznej KGHM okazał się liderem filantropii.

 

- Już trzeci raz znaleźliśmy się w gronie zwycięzców konkursu, co dowodzi, że oprócz celów biznesowych konsekwentnie realizujemy politykę prospołeczną. Bardzo się cieszymy z przyznanych nagród, nasze działania w dziedzinie filantropii będą zdecydowanie kontynuowane - mówi dyr. Bogusław Graboń z KGHM.
{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl