updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Pelion wspiera akademicką przedsiębiorczość

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Uczestnicy projektu "Młodzi w Łodzi" z kierownictwem Peliona; 1 z prawej Jacek Szwajcowski Pelion Uczestnicy projektu "Młodzi w Łodzi" z kierownictwem Peliona; 1 z prawej Jacek Szwajcowski

16 listopada 2011 r., w ramach projektu „Młodzi w Łodzi”, Pelion SA zorganizował Dzień Otwarty. W projekcie wzięło udział 20 najlepszych studentów łódzkich uczelni, którzy zostali wyłonieni w konkursie współorganizowanym z Urzędem Miasta.

Wiodąca na polskim rynku farmaceutycznym firma Pelion, dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna SA, na rynku istnieje od 21 lat. Realizuje także projekt „Akademicki Ambasador Pelion Healthcare Group”, którego celem jest współpraca z Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką oraz Uniwersytetem Medycznym za pośrednictwem trzech wybranych w drodze rekrutacji studentów tych uczelni. Dzień Otwarty rozpoczęło wystąpienie prezesa Pelion Healthcare Group, Jacka Szwajcowskiego, który opowiedział o historii firmy i dowiódł, że kluczem do sukcesu jest konsekwentna realizacja wcześniej obranych celów. Tym samym zachęcił studentów, by wyznaczyli sobie swoje cele już teraz.

 

Uczestnicy projektu mieli okazję poznać kluczowe obszary działalności firmy (logistyka, handel, marketing, finanse, farmacja, HR i PR). W grupach tematycznych, pod opieką  kadry menadżerskiej, zespołowo rozwiązywali praktyczne zadania, co pozwoliło im poznać specyfikę pracy firmy. Studenci mieli również niepowtarzalną okazję zwiedzić jeden z największych i najnowocześniejszych magazynów farmaceutycznych w Polsce, a także najnowszą Aptekę Dbam o Zdrowie w Łodzi. Pelion od kilku lat wspiera akademicką przedsiębiorczość. „Młodzi w Łodzi” to projekt, którego celem jest zatrzymanie najzdolniejszej młodzieży w mieście. Dzięki wsparciu takich firm jak Pelion studenci mogą przekonać się, że doskonałym miejscem na zrobienie kariery może być łódzka firma. W ramach projektu „Akademicki Ambasador Pelion Healthcare Group” wyłonieni studenci mają m.in. możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie działań z zakresu employer brandingu, odbycia płatnych praktyk po zakończeniu projektu, a także udziału w szkoleniach organizowanych przez Pelion. Zadaniem Ambasadorów jest współpraca z Pelion Healthcare Group w zakresie organizacji i promocji wydarzeń na uczelniach, budowania wizerunku firmy jako przyszłego pracodawcy, m.in. poprzez informowanie o programach stażowych, praktykach oraz projektach rekrutacyjnych, organizowania warsztatów, szkoleń i spotkań z przedstawicielami PHG, we współpracy z uczelnią, biurami karier oraz lokalnymi organizacjami studenckimi.

Ambasadorkami Pelion Healthcare Group zostały: Magdalena Kuśmierka – członkini Rady Wydziału Ekonomiczno Socjologicznego UŁ, aktywnie działająca w kole naukowym PROGRESS przy Instytucie Finansów i Bankowości, studentka III roku ekonomii UŁ; Joanna Pająk – członkini sekcji studenckiej „Młoda Farmacja” UM, studentka III roku wydziału farmacji UM; Kaja Śmietanka – członkini Rady Wydziału UM, udzielająca się w Kole Naukowym PŁ, studentka V roku Medical Biotechnology UM oraz Business Management PŁ.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation